Dzwonek bezprzewodowy - czy warto? Przedstawiamy najlepsze modele

opublikowano: 2018-07-22 w kategorii Porady

Dlaczego warto wybrać dzwonki bezprzewodowe? Do zalet zastosowania tego rozwiązania należy przede wszystkim łatwy montaż, który nie wymaga instalacji dzwonkowej, a także większa swoboda w wyborze miejsca montażu. Minimalistyczny wygląd oraz niewielkie rozmiary sprawdzą się w przestrzeniach o nowoczesnym projekcie. Dzwonki mogą być zasilane sieciowo - elektryczne dzwonki montowane są bezpośrednio w gnieździe sieciowym typu E i F, lub bateryjnie. Dzięki posiadanej regulacji głośności dźwięku, mogą zostać zamontowane w miejscach, w których głośne dźwięki nie są wskazane. W naszej ofercie znajdują się również praktyczne zestawy domofonowe, np. domofon marki Zamel, które mają możliwość wykorzystania istniejącej już instalacji dzwonkowej i które z łatwością można zamontować na terenie własnej posesji.

Dzwonki bezprzewodowe - zastosowanie

Uniwersalne dzwonki bezprzewodowe mogą służyć jako dzwonki do drzwi lub do furtki, urządzenia do przywoływania lub jako osobiste alarmy. Sieciowe dzwonki bezprzewodowe, np. dzwonek bezprzewodowy BULIK marki Zamel, sprawdzą się również w restauracjach, hotelach, a zamontowane nad łóżkiem pacjenta czy osoby wymagającej opieki będą przydatne w placówkach opiekuńczych. Dzięki możliwości zaprogramowania do nich wielu przycisków, zestawy dzwonków z przyciskami sprawdzą się również w budynkach, do których jest wiele wejść.

Poszczególne modele, które dostępne są w ofercie sklepu z asortymentem elektrycznym Onelectro.pl, różnią się rodzajem przycisków. Nowoczesny i minimalistyczny przycisk w kształcie prostokąta to dzwonek bezprzewodowy BULIK DRS-982H, natomiast przycisk wyglądem przypominający tradycyjny dzwonek dostępny jest w zestawie z innym modelem - dzwonkiem bezprzewodowym BULIK DRS-982H marki Zamel.

Dzwonek dwutonowy czy tradycyjny?

W zależności od miejsca instalacji i celu montowania dzwonka, możemy znaleźć modele dzwonków dwutonowych z klasycznym dźwiękiem DING-DING czy DING-DONG, DING-DONG lub z na przemian brzmiącymi tonami, takimi jak w modelu dzwonka dwutonowego marki Zamel, a także elektroniczne modele dzwonków trzytonowych, np. dzwonek Tres. W naszej ofercie znajdują się również modele, w których istnieje możliwość ustawienia dźwięku z 16 dostępnych propozycji dźwiękowych.

Oryginalną propozycją dzwonków są modele tradycyjne dostępne w ofercie marki Zamel np. dzwonek tradycyjny 230v Biały Zamel Sundi. Te elektromechaniczne urządzenia wyposażono w lakierowaną stalową czaszę, która jest wytrzymała i estetycznie wykonana. Długo wybrzmiewające tony BIM-BAM natomiast można uzyskać montując gong dwutonowy.

Dzwonki na zewnątrz

Nowoczesne dzwonki bezprzewodowe zewnętrzne charakteryzują się szerokim zasięgiem, nawet do 350m, a także możliwością zaprogramowania do nich wielu przycisków. Dzwonek bezprzewodowy sieciowy BULIK II 230 V marki Zamel został wyposażony w system AmbiLed, czyli świetlną sygnalizację. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które będzie szczególnie przydatne w środowisku, w którym poruszają się osoby niesłyszące lub mające problem ze słuchem. Dzięki możliwości wyłączenia dźwięku, pozostawiając jedynie efekty wizualne, przyda się również w pomieszczeniu, w którym znajdują się dzieci i zależy nam na zachowaniu ciszy i spokoju. Przycisk dotykowy, który znajduje się w zestawie jest hermetyczny, co oznacza, że jego specjalna budowa gwarantuje pyło- i bryzgoszczelność, a także odporność na działanie czynników atmosferycznych.