Gniazda elektryczne do salonu. Jakie wybrać?

opublikowano: 2018-07-22 w kategorii Porady

Jakie gniazdka przydadzą się w salonie? Pomimo niewielkich rozmiarów, gniazdka elektryczne są niezbędnym elementem każdego pomieszczenia w domu. Aby uniknąć dokonywania poprawek i konieczności korzystania z przedłużaczy, zaplanuj położenie instalacji elektrycznej oraz rozmieszczenie kina domowego, czy sprzętu Hi-Fi, przed wykonaniem remontu.

Standardowe rozwiązania - gniazdo pojedyncze lub podwójne

Standardowym rozwiązaniem są gniazda elektryczne pojedyncze z uziemieniem. Estetyczne wykonanie i minimalistyczny design gwarantuje, że klasyczny kontakt wpasuje się do wystroju wnętrz i nie będzie przykuwał uwagi swoim wyglądem. Jeśli zależy nam na większej ilości wejść, można wybrać gniazda elektryczne podwójne z uziemieniem.  Gniazda marki Kontakt-Simon montowane są natynkowo lub podtynkowo i występują w wielu wariantach kolorystycznych. Gniazda wyposażone w przesłonę torów prądowych oraz gniazda bryzgoszczelne szczególnie sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie występuje wyższy poziom wilgotności. Jeśli mamy małe dzieci, warto wyposażyć gniazda w specjalne nakładki, które ochronią dzieci przed ewentualnym porażeniem prądem.

Podłączenie telewizyjne i telefoniczne

Salon to miejsce, w którym czasami spędzamy długie godziny z rodziną, zapraszamy gości i odpoczywamy czytając książkę czy oglądając telewizję, dlatego nie możemy zapomnieć o odpowiednim rodzaju gniazd elektrycznych. Gniazdo antenowe R-TV marki Kontakt Simon umożliwia podłączenie odbiorników radiowych i telewizyjnych, natomiast gniazdo antenowe R-TV-SAT przeznaczone jest zarówno do instalacji analogowych, jak i cyfrowych, przez co sprawdzi się, jeśli chcemy podłączyć dekodery z podwójnym tunerem. Specjalne gniazdo telefoniczne podwójne RJ11 zostało wyposażone we wtyki 4-stykowe, czyli rozwiązanie charakterystyczne dla telefonii analogowej, które pozwala na niezależne podłączenie dwóch linii telefonicznych.

Podłącz swój sprzęt Hi-Fi

Do stworzenia we własnym salonie niewielkiej sali kinowej, w której dźwięk będzie się równomiernie rozchodził, a Ty będziesz miał wrażenie, że znajdujesz się w środku akcji, potrzebne są specjalne gniazda i instalacja głośnikowa. Gniazdo głośnikowe 1-krotne producenta Kontakt Simon sprawdzi się jako podłączenie kolumny czy głośników kolumny do źródła sygnału, które znajduje się w oddaleniu. Oferowane gniazdo głośnikowe może zostać rozbudowane o dodatkowe zaciski, a praktyczne pole opisowe umożliwia łatwe zidentyfikowanie podłączonego urządzenia.

Przy wybieraniu konkretnych modeli gniazd powinniśmy się kierować nie tylko ich funkcjonalnością, ale również estetyką. Pozornie niezauważalne kontakty powinny być spójne kolorystycznie i dopasowane do stylistyki aranżacji pomieszczenia. Warto zaufać znanym markom, które posiadają szeroki asortyment solidnie wykonanych gniazd.