Taśma LED - nowy, praktyczny trend wnętrzarski

opublikowano: 2020-01-31 w kategorii Porady

Niemal każdego roku zmieniają się trendy, jeżeli chodzi o wykończenia wnętrz. Może nie całościowo, bo ogólne kierunki pozostają podobne, jednak w szczegółach, dekoratorzy co rusz wykazują się niepohamowaną inwencją twórczą. Taśma LED to produkt, który obecnie w szerokim zakresie wykorzystywany jest jako element dekoracji przestrzeni - zarówno tej mieszkalnej, jak i funkcjonalnej.

Taśma LED w biurze

Taśma LED - jak ją wykorzystać w mieszkaniu?

Właściwe oświetlenie pomieszczenia to kluczowa kwestia do tego, aby nadać mu odpowiedni styl i charakter. Oświetlenie w każdym pomieszczeniu pełni co najmniej dwie funkcje - z jednej strony ma pełnić funkcję praktyczną, jaką jest rozjaśnianie przestrzeni, zwłaszcza w nocy, z drugiej zaś strony, zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie LED - może kształtować również aspekt dekoracyjny pomieszczeń. Taśmy LED doskonale sprawdzą się chociażby przy aranżacji kuchni, gdzie można użyć ich do podświetlenia szafek czy blatów kuchennych. Jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie. Doskonale wpiszą się także w nowoczesną aranżację sypialni czy salonu.

Jaka taśma LED do kuchni będzie najbardziej odpowiednia?

Taśmy ledowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach różnego typu. Jest to świetne rozwiązanie zarówno do:

  • salonu
  • kuchni
  • pokoju dziecięcego
  • sypialni

Najszersze zastosowanie taśmy tego typu, znalazły jednak przy aranżacji kuchni. Jaka taśma LED do kuchni sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim wybierając produkty tego typu, niezależnie od tego, czy mają być użyte w kuchni czy też w pokoju, warto postawić na ich jakość. Produkt wykonany z solidnego materiału spokojnie posłuży kilka lat. W przypadku kuchni, najlepiej sprawdzi się taśma LED do podświetlania kuchennych szafek. Jeżeli kuchnia została zagospodarowana w taki sposób, że utrudniony jest dostęp do źródła energii elektrycznej, to żeby efektywnie rozświetlić kuchenne i szafki i by wprowadzić odpowiedni klimat, warto zastosować taśmę LED.

Taśma LED w kuchni

Na co zwrócić uwagę kupując taśmy LED?

Z taśmami LED jest podobnie jak z wszystkimi innymi produktami - kierowanie się przy ich wyborze wyłącznie najniższą ceną może okazać się dosyć ryzykowne. To nie jest reguła, że najtańsze produkty są kiepskiej jakości, jednak może się tak zdarzyć. Nie trzeba od razu sięgać po produkty z najwyższej półki cenowej, jednak dobrze jest zadbać o to, aby stosunek jakości do ceny był odpowiedni. Przy wyborze taśm oświetleniowych liczy się przede wszystkim staranność ich wykonania oraz rodzaj użytych materiałów. Im producent wykazał się większą dbałością o szczegóły, tym większa jest szansa na to, że produkt będzie się przez najbliższe lata spisywał bezawaryjnie. Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, należy przy zakupie zwrócić szczególną uwagę na to, czy wybierane produkty posiadają odpowiednie atesty świadczące o ich bezpieczeństwie.

Gdzie można kupić taśmy oświetleniowe - hurtownia elektryczna czy sklep?

Produkty tego typu są obecnie tak bardzo popularne na rynku, że nie trzeba szukać specjalistycznego sklepu, który będzie miał je w swojej ofercie. Zarówno duża hurtownia elektryczna, jak i sklep internetowy zajmujący się sprzedażą oświetlenia powinny mieć na stanie produkty tego typu, zwłaszcza, że taśmy ledowe w ostatnich latach biją prawdziwe rekordy popularności. Moda na nie przyszła z krajów zachodnich, doskonale rozgościła się na polskim podwórku i póki co, brak na horyzoncie jakichkolwiek prognostyków, które by mogły świadczyć o tym, że sytuacja ulegnie zmianie. Wiele sklepów ma ogromny wybór produktów, dostosowanych do różnych potrzeb klientów. Przykładem może być Kanlux, w którym znalezienie potrzebnych rzeczy zajmuje zaledwie chwilę, niezależnie od tego, czy chodzi o zasilacz do taśmy LED, czy o inne elementy uzupełniające oświetlenie led.

Taśma LED - skąd jej tak duża popularność?

Powodów, dla których ludzie coraz częściej sięgają po takie nowoczesne rozwiązania jest naprawdę sporo. Decydując się na zakup, jakim jest taśma LED warto wziąć pod uwagę chociażby to, że produkty tego typu nie nagrzewają się, dzięki czemu są o wiele bezpieczniejsze. Jest to jednak tylko jeden z walorów. Do pozostałych zalet zaliczyć można na przykład o wiele niższe zużycie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, regulowaną długość, możliwość wyboru diod o różnej mocy, czy też o różnej jasności. Taka różnorodność daje ogromne pole do popisu każdemu, kto w najbliższym czasie planuje remont mieszkania i myśli o tym, aby je urządzić w nowoczesnym stylu. Taśmy LED nadają się do tego doskonale. Gdzie można szukać inspiracji do urządzenia mieszkania w nowoczesnym stylu? Pomocne w tym zakresie mogą okazać się branżowe czasopisma lub też porady znanych blogerów. Nie trzeba od razu kopiować dostępnych tam rozwiązań 1:1. Warto natomiast zaczerpnąć nutkę inspiracji i pomysł na wykorzystanie taśm LED dostosować do własnej wizji mieszkania idealnego. Doskonale sprawdzą się przy aranżacji każdego pomieszczenia - tak kuchni, jak i sypialni. To nowoczesne rozwiązanie sprawi, że niezależnie od tego, czy mieszkanie utrzymane jest w stylu minimalistycznym, czy rustykalnym, będzie prezentowało się wyjątkowo - nabierze szyku i niepowtarzalnego charakteru, przez który przebijać będzie atmosfera ciepła domowego ogniska.