Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Seria
Wyczyść filtr
Kolor
Wyczyść filtr
Współpraca z LED
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Seria
  • Kolor
  • Współpraca z LED
Wyczyść Zastosuj

Czujnik ruchu to niepozorny sprzęt, który może zmniejszyć zużycie prądu i wspomóc domownika podczas nocnych wędrówek. Czujnik ruchu daje wiele możliwości, dlatego warto zdecydować się na jego zakup.

Czujnik ruchu - co to jest?

Czujnik ruchu jest urządzeniem, które potrafi wykryć ruch, a następnie uruchomić oświetlenie, które jest do niego podłączone. Do czujnika ruchu często podłącza się różnego typu oświetlenie, które często przydaje się podczas nocnej wędrówki do toalety.

Czujnik ruchu to funkcjonalne urządzenie, ale może pełnić również funkcje estetyczne - mogą być ciekawym dopełnieniem nowoczesnych pomieszczeń.

Czujnik ruchu - dlaczego warto?

Czujnik ruchu cieszy się coraz większą popularnością. Lampy włączane przez czujnik ruchu stosowane na zewnątrz to doskonała ochrona przed nieproszonymi gośćmi. W momencie wtargnięcia nieznajomego na Twoją posesję lampy się włączą, a postać zostanie naświetlona, co spowoduje jej panikę i ucieczkę. Zamontowanie czujnika ruchu w domu spowoduje, że nie będzie już potrzebne szukanie włącznika światła po omacku. Przedstawione zostały już funkcje bezpieczeństwa i funkcjonalności, a kolejny ważnym aspektem przemawiającym z tego typu urządzeniem będą oszczędności. Czujnik ruchu włącza światło tylko wtedy kiedy jest potrzebne. Działa to też w drugą stronę, dopóki urządzenie nie wykryje ruchu, światło się nie zapali, co pomoże zaoszczędzić trochę pieniędzy. Czujniki ruchu dobrze wpływają również na żywotność żarówek, ponieważ używane są one tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Czujniki można stosować w korytarzach, przedpokojach, klatkach schodowych, garażach, piwnicach, bramkach wejściowych na posesje. Jak widać, są one bardzo uniwersalne i można jest zastosować niemal wszędzie.