Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Prąd znamionowy
Wyczyść filtr
Ilość biegunów
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Prąd znamionowy
  • Ilość biegunów
Wyczyść Zastosuj

Rozłączniki

Rozłączniki to aparaty elektryczne, które stosowane są w instalacjach elektrycznych w obiektach mieszkalnych, użyteczności publicznej, jak i przemysłowych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami zwarć i przeciążeń.

Rozłączniki izolacyjne i bezpiecznikowe

Oferowane przez nasz sklep rozłączniki mają za zadanie rozłączanie obwodów obciążonych prądami znamionowymi, a także ochronę przed przeciążeniami i zwarciami, w konsekwencji zapobiegając negatywnym skutkom tych zjawisk, m.in. w postaci zniszczeń instalacji czy mienia na skutek pożaru. Rozłączniki bezpiecznikowe występują często w instalacji w roli skutecznego bezpiecznika, natomiast rozłączniki izolacyjne zapewniają wyłączenie zasilania i pełnią rolę głównego wyłącznika prądu.

Decydując się na zakup rozłączników w naszym sklepie, Klienci mogą liczyć na produkty wysokiej jakości, znanych na rynku aparatów elektrycznych marek, takich jak: Kanlux, Hager czy Schneider Electric. Rozłączniki dostępne są dla różnych prądów znamionowych (25, 40, 63, 80 oraz 100 A), odznaczając się zróżnicowaną liczbą biegunów. Jedno- i dwubiegunowe przeznaczone są dla obwodów jednofazowych, natomiast trzy- i czterobiegunowe – dla obwodów trójfazowych.

Rozłączniki bezpiecznikowe

Rozłączniki bezpiecznikowe dostępne w naszym asortymencie to aparaty pozwalające na kontrolowanie i wyłącznie obwodów elektrycznych. Ich zadaniem jest ochrona przed przetężeniami, czyli zwarciami i przeciążeniami. Umożliwiają wyłączanie i załączanie prądu roboczego, a jednocześnie w stanie wyłączenia, po wyjęciu wkładki topikowej zapewniają widoczną przerwę izolacyjną w obwodzie elektrycznym.

Rozłączniki izolacyjne

Rozłączniki izolacyjne pozwalają na stworzenie widocznej przerwy izolacyjnej w obwodach obciążonych prądem znamionowym, zapewniając bezpieczeństwo obsługi oraz prowadzonych prac w obrębie instalacji elektrycznej. Najczęściej są montowane jako pierwszy aparat od strony zasilania. Rozłączniki izolacyjne jedno- i trójbiegunowe pozwalają na rozłączenie odpowiednio przewodu fazowego w obwodzie jednofazowym i trzech przewodów fazowych w obwodzie trójfazowym. Z kolei rozłączniki dwu- i czterobiegunowe dodatkowo skutecznie odcinają również neutralny tor prądowy.