Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Kolor
Wyczyść filtr
Stopień ochrony
Wyczyść filtr
Barwa światła
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Kolor
  • Stopień ochrony
  • Barwa światła
Wyczyść Zastosuj

Energooszczędne oświetlenie - taśmy LED  

Coraz częściej w pomieszczeniach publicznych i prywatnych wykorzystywane jest oświetlenie LED. Taśma to jedna z opcji, w której stosuje się tę energooszczędną technologię. Cechuje się szerokim spektrum zastosowania, co jest cechą szczególnie przekonującą do zakupu szeroką rzeszę klientów. Taśma LED nazywana jest też paskiem, ma niewielkie rozmiary i wyróżnia się możliwością dopasowania do wielkości powierzchni, którą chcemy doświetlić. Wybierana jest do doświetlenia trudno dostępnych miejsc, jak wnętrze szafy czy blat kuchenny. Świetnie prezentuje się w formie oświetlenia dekoracyjnego. Oprócz walorów estetycznych prezentują sobą wysoki poziom funkcjonalności. Diody LED pobierają niewielką ilość prądu, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Ponadto możesz zapomnieć o częstej wymianie żarówek, ponieważ żywotność diod jest kilkakrotnie dłuższa niż zwykłej żarówki. 

Jakie zastosowanie ma taśma LED? 

Zazwyczaj traktowana jest jako dodatkowe oświetlenie we wnętrzach. W kuchni taśmy LED montuje się pod wiszącymi szafkami, nad blatem roboczym, ale go lepiej doświetlić. W łazience doskonale prezentuje się np. przy wannie czy lustrze nad umywalką. W sypialni dobrze wykorzystać taśmy np. w szafie, aby można było łatwiej i szybciej znaleźć ulubioną sukienkę czy bluzkę. Ciekawą opcją jest taśma Led z czujnikiem ruchu, która w wielu przypadkach zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po pomieszczeniu po zmroku. Proponujemy jej montaż przy schodach, ograniczając w ten sposób ilość punktów świetlnych w mieszkaniu. 

Świetlne dekoracje 

Taśmy LED mogą świecić w różnych kolorach, a także w wielu konfiguracjach. W ten sposób możesz stworzyć oryginalną dekorację salonu, sypialni bądź korytarza. Taśma z kolorowym światłem ozdobi np. ramę łóżka, obręcze przy schodach oraz karnisze z zasłonami.