Jakie wybrać oświetlenie do mieszkania?

Oświetlenie wewnętrzne, dostosowane do funkcji i charakteru pomieszczeń, decyduje o jakości życia i pracy. Tym ważniejsze jest odpowiednie dobranie modelu lampy do biura czy lampy do salonu. Producenci tego rodzaju elementów instalacji elektrycznej i wystroju wkładają dużo wysiłku w to, by projektowane i konstruowane przez nich urządzenia spełniały oczekiwania klientów w zakresie estetyki, jakości światła, wytrzymałości, a także bezpieczeństwa.

W domowych wnętrzach często największy nacisk stawiamy na estetykę – chcemy, by oświetlenie do domu współgrało z poszczególnymi elementami wystroju i tworzyły z nimi spójną całość. Mnogość modeli lamp do salonu, lamp do łazienki czy lamp do kuchni, dostępnych w naszym sklepie pozwoli dobrać takie pasujące do każdego stylu wnętrza. Lampy sufitowe i kinkiety zapewnią jasne, ale i nastrojowe oświetlenie wnętrz, w których przebywamy najczęściej. Lampy wiszące pozwalają na równomierne rozpraszanie światła, a dobranie do nich żarówek o odpowiedniej mocy i barwie sprawi, że wnętrze nabierze przytulnego charakteru. Z kolei oczka sufitowe, czyli oświetlenie punktowe, czy też taśmy LED i plafony sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki. Tam nierzadko potrzebujemy doświetlić blaty, umieszczone pod podwieszanymi szafkami, lub potrzebujemy punktowego źródła światła pod lustrem. Nic prostszego – wpuszczane w sufit punktowe lampki LED lub taśmy LED skutecznie rozjaśnią newralgiczne miejsca w naszych pomieszczeniach i zapewnią oszczędność energii elektrycznej.

Bezpieczne oświetlenie przestrzeni biurowych

Inne wymagania systemom oświetleniowym stawiają przestrzenie biurowe. Lampy do biura muszą być zarówno estetyczne – często utrzymane w stylu klasycznym lub minimalistycznym – jak i wytrzymałe oraz funkcjonalne. Wpuszczana w sufit oprawa sufitowa, punktowa lub wielokrotna, oprawy downlight lub plafoniera o prostym, geometrycznym kształcie i mocnym świetle jest w takich wnętrzach strzałem w dziesiątkę. Zaopatrzenie miejsc pracy w lampy stojące oraz lampki biurowe o regulowanym kącie padania światła i możliwości obrotu przy podstawie znacząco poprawia komfort. Nasz sklep oferuje oprawę oświetleniową do wszystkich rodzajów wnętrz, także dla przestrzeni użytkowych i handlowych. W takich miejscach potrzebne są lampy dostosowane do użytkowania w pomieszczeniach, w których może występować zapylenie, wysoka wilgotność powietrza lub wahania temperatur. Oprawy high-bay lub naświetlacze wewnętrzne stają na wysokości zadania w takich warunkach.

Żeby zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa w przestrzeniach użytkowych, oferujemy także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, a także oświetlenie schodowe oraz lampy z czujnikiem ruchu. Oświetlenie awaryjne to specjalna oprawa, wyposażona w akumulatory do pracy w systemie awaryjnym, wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia. Oprawy oświetleniowe dostępne w naszym sklepie zapewniają wysokie wrażenia estetyczne, komfort i najwyższy standard bezpieczeństwa.