Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Prąd znamionowy
Wyczyść filtr
Zdolność zwarciowa
Wyczyść filtr
Charakterystyka wyzwalania
Wyczyść filtr
Ilość biegunów
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Prąd znamionowy
  • Zdolność zwarciowa
  • Charakterystyka wyzwalania
  • Ilość biegunów
Wyczyść Zastosuj

Wyłączniki nadprądowe to najbardziej podstawowe aparaty elektryczne stanowiące zabezpieczenie przed prądami zwarciowymi oraz przeciążeniowymi. Chronią instalację elektryczną, urządzenia, a także obiekty budowlane przed niekorzystnymi skutkami przetężeń, wśród których wymienić można choćby pożary.

Wyłączniki nadprądowe

W tej kategorii produktów dostępne są wyłączniki nadprądowe (nadmiarowo prądowe) przeznaczone do zabezpieczenia obwodów elektrycznych przed przetężeniami, czyli zwarciami i przeciążeniami. W instalacjach elektrycznych, wyłączniki nadprądowe zastępują używane dawniej powszechnie bezpieczniki topikowe. Oferowane są w naszym asortymencie jako aparaty jednofazowe oraz trójfazowe znanych na rynku marek, takich jak Hager, Kanlux czy Schneider Electric.

Wyłączniki nadprądowe to aparaty modułowe, które są przeznaczone do montażu przede wszystkim w rozdzielnicach modułowych. Oczywiście można je instalować także w rozdzielnicach niemodułowych, jednak szafy muszą być wówczas wyposażone w szynę TH 35 przeznaczoną do bezpośredniego mocowania aparatury modułowej.

Wyłączniki nadprądowe – charakterystyka, liczba biegunów i prądy znamionowe

Charakterystyka czasowo-prądowa to parametr, który wskazuje na szybkość działania wyłącznika w zależności od natężenia prądu wyższego niż prąd znamionowy. W naszej ofercie Klienci zaopatrzą się w najbardziej popularne wyłączniki nadmiarowo prądowe o charakterystyce B oraz C.

Poza charakterystyką, dostępne wyłączniki nadprądowe różni ilość biegunów, która ma związek z napięciem chronionych obwodów. W naszym asortymencie znajdują się aparaty jedno-, dwu, trzy- i czterobiegunowe. Kolejnym wyróżnikiem wyłącznika jest prąd znamionowy. Wyłączniki modułowe, w które zaopatrzy się u nas Klient, produkowane są na prądy najbardziej popularne w branży budowlanej: 6, 10, 16, 20, 25, 32, 40 i 63 A, choć oferujemy także mniej standardowe rozwiązania – aparaty projektowane na prądy znamionowe 1, 2, 4, 13 czy 50 A.

Niezależnie od pozostałych parametrów elektrycznych, wszystkie wyłączniki nadprądowe w naszym sklepie odznaczają się zdolnością zwarciową wynoszącą 6kA.