Skoff rabaty
Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Seria
Wyczyść filtr
Kolor
Wyczyść filtr
Materiał
Wyczyść filtr
Stopień ochrony
Wyczyść filtr
Napięcie
Wyczyść filtr
Barwa światła
Wyczyść filtr
Czujnik ruchu
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Seria
  • Kolor
  • Materiał
  • Stopień ochrony
  • Napięcie
  • Barwa światła
  • Czujnik ruchu
Wyczyść Zastosuj

Oświetlenie schodowe LED - bezpieczne i eleganckie ciągi komunikacyjne w Twoim domu

Odpowiednia odległość między stopniami i wygodna poręcz to podstawowe elementy bezpiecznych schodów w domu lub innym pomieszczeniu. Jednak do pewnego poruszania się po schodach potrzebne jest także oświetlenie schodowe. Subtelne i estetycznie zamontowane lampki schodowe LED to nie tylko bezpieczne poruszanie się w ciemności, ale także atrakcyjny sposób na aranżację przestrzeni. Dowiedz się, jakie rozwiązania proponujemy i wybierz odpowiednie źródło światła.

Jakie funkcje powinno spełniać oświetlenie schodów?

Najczęściej szukamy oświetlenia schodowego z czujnikiem ruchu. Sprawdza się ono także w innego rodzaju ciągach komunikacyjnych, np. w korytarzach. Funkcja reagowania na ruch jest szczególnie pożądana, gdy ze schodów korzystają dzieci.

To, jaki rodzaj oprawy schodowej wybierzemy, zależy od naszych preferencji związanych z aranżacją wnętrz i doborem dodatków. Wykonane ze stali nierdzewnej lampki schodowe LED producenta Skoff to wariant w kształcie kwadratu lub koła, który można zamontować zarówno na ścianie obok schodów, jak i na pionowych odcinkach pojedynczych stopni. Reprezentują nurt nowoczesny i doskonale komponują się z wieloma aranżacjami wnętrz. Ich przyjemne dla oka światło występuje w barwie zimnej lub ciepłej. Występują w wersji na napięcie 230V lub 10V.

Łatwe w montażu lampki schodowe

Oryginalny projekt oświetlenia schodowego Kontakt-Simon to funkcjonalne kwadratowe lampki ledowe, przeznaczone do montażu w ramkach Simon 54 i Simon 54 Nature. Można je umieszczać zarówno w ramkach pojedynczych, jak i wielokrotnych, dzięki czemu tworzą harmonijną całość. Występujące w subtelnych odcieniach srebra oraz beżu emitują ciepłe lub zimne światło.

Dla osób, które preferują minimalistyczne białe dodatki idealnym rozwiązaniem jest seria Skoff Tango. Wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium oprawy schodowe to energooszczędne lampki LED, które można wykorzystać do schodów, ale także witryn meblowych oraz dekorowania ścian. Dla miłośników oryginalnych rozwiązań przygotowano modele z niebieską barwą światła.

Inną wersję kolorystyczną reprezentują modele z serii Skoff Rueda. Światło emitowane w zimnej barwie lub neutralnej barwie umieszczono okrągłej oprawie, która doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Obły kształt oraz modny design sprawiają, że proponowane oświetlenie schodowe jest nie tylko dodatkiem funkcjonalnym, ale także atrakcyjnym pod względem wyglądu.

Oprawy schodowe marki Skoff występują również w wersji Short - z niewidocznym źródłem światła, występujące w wielu wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, aluminium oraz w odcieniu szlifu. Trzy barwy oświetlenia oraz minimalistyczny projekt tej oprawy schodowej są odpowiedzialne za uniwersalny charakter urządzenia, które będzie się dobrze prezentować w połączeniu z wieloma kolorami ścian.

Zasilacze do opraw schodowych

Warunkiem prawidłowej instalacji oświetlenia schodowego jest dobranie zasilacza do opraw schodowych kompatybilnego z producentem danego modelu lampek. Kompaktowe wymiary zasilaczy umożliwiają montaż nawet w miejscach o trudniejszym dostępie. Produkty z naszego asortymentu charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz gwarancją bezpiecznego użytkowania. W konstrukcji zastosowano transformatory, które odpowiadają za odporność na zwarcia.

Firma Skoff zadbała o kompatybilność swoich zasilaczy do opraw schodowych z wieloma różnymi seriami: Tango, Rueda oraz Salsa. Jeden zasilacz wystarczy do podłączenia ciągu oświetlenia schodowego, jeśli łączna moc podłączonych opraw nie przekroczy 15W. Produkt zaopatrzono w zabezpieczenia przeciwzwarciowe i przeciążeniowe.

Zasilacz producenta Kontakt-Simon to z kolei zwycięzca w kwestii energooszczędności. Uzyskano ją dzięki małemu poborowi mocy w trybie czuwania, który umożliwia urządzeniu pracę ciągłą. Napięcie wyjściowe modelu to 8W.

Oświetlenie schodów jest polecane każdemu, kto zastosował to rozwiązanie architektoniczne. Zapewnia bezpieczne poruszanie się po ciągu komunikacyjnym oraz uatrakcyjnia wygląd pomieszczenia poprzez łagodne akcenty świetlne i stylowy design lampek.