Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Prąd znamionowy
Wyczyść filtr
Zdolność zwarciowa
Wyczyść filtr
Ilość biegunów
Wyczyść filtr
Prąd różnicowy
Wyczyść filtr
Typ wyzwalania
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Prąd znamionowy
  • Zdolność zwarciowa
  • Ilość biegunów
  • Prąd różnicowy
  • Typ wyzwalania
Wyczyść Zastosuj

Wyłączniki różnicowoprądowe to istotny element instalacji elektrycznej. Montowane w rozdzielnicach elektrycznych, stanowią uzupełniające zabezpieczenie przed porażeniami. Ich funkcją jest wyłączenie zasilania w momencie wykrycia upływu prądu w chronionych obwodach.

Wyłączniki różnicowoprądowe dwu i czterobiegunowe

W tej kategorii produktów dostępne są wyłączniki różnicowoprądowe dwu- i czterobiegunowe, dla zabezpieczenia odpowiednio obwodów jedno- i trójfazowych. Zarówno różnicówki jednofazowe, jak i trójfazowe, to aparaty modułowe przeznaczone do montażu w rozdzielnicach modułowych, również obecnych w naszym asortymencie. Różnicówki modułowe można oczywiście mocować także w rozdzielnicach niemodułowych, jednak wówczas wymagają najpierw instalacji w rozdzielnicy szyny TH 35, na której dopiero montuje się aparaty.

Chcąc zaopatrzyć się w wyłączniki różnicowoprądowe, nasi Klienci mogą liczyć na dostępność aparatury znanych marek, takich jak Schneider Electric, Kanlux czy Hager.

W zależności od przeznaczenia aparatu, wyłączniki różnicowoprądowe dostępne są w wersji na prąd znamionowy od 40 do maksymalnie 100 A, charakteryzując się odpowiednią zdolnością zadziałania dla prądów różnicowych:

  • 0,01 A,
  • 0,03 A,
  • 0,3 A.

Wszystkie wyłączniki wykazują zdolność zwarciową wynoszącą 6kA.

Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym

W naszej ofercie znajdują się wyłączniki różnicowe z członem nadprądowym. Jest to szczególny przypadek różnicówki. Aparat wyposażony w człon nadprądowy, w przypadku zadziałania różnicówki, poza wyłączeniem biegunów fazowych, wyłącza także biegun neutralny. Stanowi to dodatkowy atut i zabezpieczenie użytkownika instalacji elektrycznej, szczególnie w przypadku występowania tzw. prądów doziemnych.

Niezależnie od rozwiązania, wszystkie dostępne w naszej ofercie wyłączniki różnicowoprądowe posiadają przycisk TEST, który pozwala na sprawdzenie sprawności urządzenia. W okresie eksploatacji instalacji elektrycznej wyposażonej w różnicówkę, zaleca się przetestowanie poprawności działania aparatu raz w miesiącu.