Legrand SUNO wyróżnia się prostą formą i funkcjonalnością, która przypadnie do gustu nawet najbardziej zaawansowanym technologicznie użytkownikom. Szeroki asortyment mechanizmów pozwala rozplanować osprzęt we wnętrzu, zachowując spójny wygląd wszystkich elementów.

Filtruj
×
Seria
Wyczyść filtr
Kolor
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
 • Producent
 • Seria
 • Kolor
Wyczyść Zastosuj

Seria Legrand SUNO to minimalistyczne formy i geometryczne kształty oraz duża różnorodność dostępnych mechanizmów.

Legrand SUNO – kolorystyka i design

Mechanizmy i ramki mają formę kwadratów o prostych i zdecydowanych liniach, nieco złagodzonych przez dyskretne załamania płaszczyzny ramek. Równie oszczędna co design, jest podstawowa kolorystyka osprzętu. Dostępne opcje to:

 • biały,
 • czarny,
 • aluminium.

Mechanizmy produkowane są wyłącznie w tych trzech barwach, podczas gdy wzornictwo ramek jest zdecydowanie bardziej bogate. Poza podstawowymi kolorami, Klienci mogą liczyć również na inne warianty. Pięknie prezentuje się matowy ciemnoszary (stal), a także piasek i cement z połyskiem. A dla zwolenników zróżnicowanych faktur, Legrand zaprojektował takie opcje jak wzorzysta czerń czy szczotkowane aluminium. Ramki dostępne są jako pojedyncze, ale także wielokrotne: podwójne, potrójne, poczwórne i pięciokrotne. Można je mocować zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Szeroka oferta włączników i ściemniaczy SUNO

Legrand SUNO oferuje Klientom szeroką ofertę włączników, które dostępne są w naszym sklepie. Poza najbardziej podstawowymi, czyli pojedynczymi i świecznikowymi (podwójnymi), w asortymencie znajdują się również włączniki potrójne, schodowe i krzyżowe. Klienci mogą liczyć też na szeroki wybór łączników żaluzjowych i przycisków, w tym dość nietypowy przycisk zwierny ciągniony. Ciekawą opcję stanowią włączniki z podświetleniem, przydatne zwłaszcza w ciemnych korytarzach, na klatkach schodowych czy w zastosowaniach komercyjnych.

Z oświetleniem nieodłącznie związane są ściemniacze. W serii SUNO dostępne są zarówno jako przyciskowe, jak i przyciskowo-obrotowe. Obydwa warianty pozwalają na przywołanie natężenia oświetlenia sprzed wyłączenia światła, a ściemniacze przyciskowe dodatkowo wyposażone są w funkcję stopniowego zmniejszania natężenia światła, aż do całkowitego wyłączenia po upływie 60 minut.

Gniazda Legrand SUNO

Różnorodność mechanizmów serii SUNO jest imponująca. W naszym sklepie Klienci zaopatrzą się nie tylko w klasyczne gniazda elektryczne, ale także m.in. w:

 • gniazda internetowe,
 • gniazda światłowodowe,
 • gniazda telefoniczne,
 • gniazda głośnikowe,
 • gniazda HDMI,
 • ładowarki USB (w tym również w ładowarki indukcyjne).

Ofertę uzupełniają gniazda hybrydowe, czyli łączące różne typy złączy w ramach jednego mechanizmu (np. gniazdo antenowe typu F z komputerowym RJ45) czy gniazda elektryczne (SCHUKO, z bolcem) ze złączami USB. Ciekawą opcją jest gniazdo płaskie elektryczne (z przesłoną) z dodatkowym złączem USB typu C.

Czujniki ruchu, regulatory temperatury i akcesoria

Mechanizmy SUNO to nie tylko typowy osprzęt elektryczny czy gniazda do instalacji teletechnicznych i komputerowych. W ramkach można umieścić także czujniki ruchu oraz regulatory temperatury, zyskując dzięki temu jednolity design w całym pomieszczeniu, a nawet mieszkaniu, domu czy biurze.

Poza mechanizmami funkcjonalnymi, Legrand SUNO obejmuje także szereg przydatnych akcesoriów takich jak zaślepki do ramek, uszczelki IP44 do łączników (dzięki nim zwykłe łączniki zyskują bryzgoszczelność), czy przyłącza do maskowania połączeń elektrycznych w puszkach. Ofertę uzupełniają puszki natynkowe pozwalające zastosować serię również w miejscach, gdzie montaż instalacji podtynkowej nie jest możliwy.