Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Kolor
Wyczyść filtr
Stopień ochrony
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Kolor
  • Stopień ochrony
Wyczyść Zastosuj

Praktyczne zasilacze do oświetlenia schodowego

Subtelne oprawy schodowe to coraz częstszy widok w nowoczesnych wnętrzach. Oświetlenie schodowe pozwala na delikatne zaakcentowanie dekoracji na ścianie, ale pełni także funkcję praktyczną. W przypadku zastosowania opraw o napięciu innym niż 230V np. 10V, 12V czy 14V niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego zasilacza. Dlaczego więc nie stosować zawsze opraw o napięciu 230V? W przypadku montażu kilku sztuk opraw np. w korytarzu czy na schodach zakup opraw o mniejszym napięciu jest bardziej opłacalny. Oprawy schodowe o napięciu 230V są zwykle droższe niż ich odpowiedniki o mniejszym napięciu. Dodatkowo, w przypadku zastosowania opraw na zewnątrz ze względów bezpieczeństwa nie powinno stosować się opraw o napięciu 230V.

Jak dobrać odpowiedni zasilacz?

Najważniejszymi parametrami, na które trzeba zwracać uwagę przy wyborze zasilacza do opraw schodowych jest napięcie i moc. Napięcie musi być zgodne z napięciem podłączanych opraw. W naszym sklepie znajdziesz zasilacze o napięciu 10V, 12V i 14V takich marek jak Skoff, Kanlux i Kontakt-Simon. Kolejnym parametrem jest moc zasilacza, która nie może być mniejsza niż suma mocy opraw, które podłączamy do zasilacza. Warto też zostawić około 10% rezerwy mocy. W przypadku montażu np. 7 opraw o mocy 0,8W każda daje to sumę 5,6W. Najlepiej jest wtedy wybrać zasilacz o mocy niemniejszej niż 7W.

Producenci opraw schodowych posiadają w swojej ofercie również dedykowane do opraw zasilacze. Jeżeli posiadamy oświetlenie schodowe marki Skoff najlepiej jest wybrać zasilacze również marki Skoff. Pozwoli to na niezakłóconą pracę opraw i zasilacza.