Czas na zakupy! Zobacz promocje Black Weeks Sprawdź!
Dostawa wtorek (26.11.2024)
Stopień ochrony określa odporność produktu na pył, ciała stałe i wodę. Osprzęt elektryczny przeznaczony do użytku ludzi w zależności od zastosowania musi być odpowiednio chroniony. Przykładowo oprawy świetlne stosowane na zewnątrz muszą odznaczać się wysoką szczelnością. Gniazda stosowane w łazience powinny być odporne na zachlapania.
Pierwsza cyfra
Stopień ochrony
Druga cyfra
0
brak jakiejkolwiek ochrony
1
ochrona przed dostępem do niebezpiecznych części wierzchem dłoni
ochrona przed spadającymi kroplami wody
ochrona przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 50 mm i większej
2
ochrona przed spadającymi kroplami wody przy wychyleniu obudowy o dowolny kąt do 15° od pionu w każdą stronę
ochrona przed dostępem do części niebezpiecznych palcem
3
ochrona przed natryskiwaniem wodą pod dowolnym kątem do 60° od pionu z każdej strony
ochrona przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 12,5 mm i większej
4
ochrona przed bryzgami wody z dowolnego kierunku
ochrona przed dostępem do części niebezpiecznych narzędziem
5
ochrona przed strugą wody (12,5 l/min) laną na obudowę z dowolnej strony
ochrona przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 2,5 mm i większej
6
ochrona przed silną strugą wody (100 l/min) laną na obudowę z dowolnej strony
ochrona przed dostępem do części niebezpiecznych drutem
7
ochrona przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla obudów niższych niż 0,85 m)
ochrona przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 1 mm i większej
8
ochrona przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie (obudowa ciągle zanurzona w wodzie, w warunkach uzgodnionych między producentem i użytkownikiem, lecz surowszych niż według cyfry 7)
9
Ochrona przed zalaniem silną strugą wody pod ciśnieniem (80-100 bar i temp. +80°C)
bardzo ochrona przed pyłem
całkowita ochrona pyłoszczelna
Znamionowa wartość prądu, która może płynąć przez styki łącznika lub gniazdka. W zdecydowanej większości instalacji domowych wystarczające są standardowe zaciski o znamionowym prądzie 10 A dla łączników, a 16 A dla gniazd.
Stosując sterowniki SWITCH i SWITCH D możesz kontrolować oświetleniem w swoim domu za pomocą smartfona. Korzystając z funkcji WŁĄCZ NA CZAS możesz zmienić swój sterownik w wyłącznik czasowy.
Produkt może zastąpić tradycyjny łącznik pojedynczy. Może zostać używany do włączania światła lub dowolnego urządzenia (obciążenie do 16A). Sterowanie odbywa się z poziomu smartfona lub przez naciśnięcie przycisku. Sterownik dzięki swojej uniwersalności nadaje się także do instalacji niskonapięciowej.
Uwaga! Produkt wymaga specjalnego okablowania. Więcej informacji na ten temat znajduje się w instrukcji.
używając klawisza sterownika
przy pomocy aplikacji dostępnej na systemy Android i iOS
kompatybilne z Amazon Alexa oraz Google Assistant
Wystarczy jedynie Twój domowy router Wi-Fi aby sterować oświetleniem, roletami i innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu i produktów Simon 54 GO.
Aplikacja mobilna Simon GO, dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS umożliwia zdalną kontrolę oświetlenia, rolet oraz innych urządzeń podłączonych do sterowników Simon GO, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Simon GO oferuje pełną konfigurację sterowników, a także intuicyjne funkcje grupowania i tworzenia scen, które pozwalają na automatyzację codziennych czynności. Dzięki temu zarządzanie domem staje się nie tylko wygodniejsze, ale również bardziej efektywne.
Simon GO to nowa aplikacja stworzona od podstaw, przejrzystym interfejsem i funkcjami, które ułatwiają zarządzanie inteligentnym domem. Łączy w sobie najlepsze cechy poprzedniej aplikacji wBox, jednocześnie wprowadzając udoskonalenia oparte na sugestiach użytkowników. Dzięki temu oferuje jeszcze większą wygodę i efektywność w codziennym użytkowaniu.
Zaciski śrubowe to tradycyjne rozwiązanie jeśli chodzi o podłączenie przewodów. Solidnie skręcone przewody to gwarancja poprawnie wykonanej instalacji.
Bezpłatny przewodnik o gniazdkach i włącznikach