Gniazda hermetyczne charakteryzują się podwyższonym stopniem ochrony (min. IP-44). Są wyposażone w uszczelki oraz klapkę, które zabezpieczają gniazdo przed kurzem i wodą. Do pomieszczeń takich jak łazienka czy piwnica świetnie sprawdzą się gniazda IP-44. Do zastosowania na zewnątrz rekomendujemy użycie stopnia IP-55 lub IP-66.

Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Seria
Wyczyść filtr
Kolor
Wyczyść filtr
Typ montażu
Wyczyść filtr
Stopień ochrony
Wyczyść filtr
Uziemienie
Wyczyść filtr
Przesłony torów prądowych
Wyczyść filtr
Rodzaj podłączenia
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
  • Seria
  • Kolor
  • Typ montażu
  • Stopień ochrony
  • Uziemienie
  • Przesłony torów prądowych
  • Rodzaj podłączenia
Wyczyść Zastosuj

Instalacja elektryczna w miejscu zamieszkania powinna być dobrze wykonana i składać się z odpowiednich akcesoriów. Podwyższony stopień ochrony IP, uszczelka oraz klapka sprawiają, że gniazda hermetyczne dedykowane są do pomieszczeń, w których utrzymuje się wilgoć i występuje ogólne zagrożenie kontaktu z wodą np. łazienka, kuchnia, pralnia, garaż, ale także na zewnątrz.

Gniazda hermetyczne - skuteczna ochrona przed wodą i wilgocią

Korzystanie z gniazdka w wilgotnych pomieszczeniach nigdy nie było tak proste, wystarczy wyposażyć wybrane wnętrze w gniazdo hermetyczne, a woda nie będzie stanowić żadnego problemu.

Gniazdo hermetyczne wyposażone jest w klapkę zabezpieczającą oraz zestaw uszczelek, która chroni kontakt elektryczny przed napływem wody i wilgoci. Klapkę bez problemu można otwierać i zamykać, co czyni ją bardzo praktyczną w użytkowaniu. Dodatkowo klapka zabezpieczająca sprawdzi się w przypadku dzieci. Umieszczając gniazdko hermetyczne w pokoju dziecięcym, w znacznym stopniu ograniczysz dostęp dziecka do kontaktu elektrycznego - takie rozwiązanie może uchronić zdrowie lub życia Twojej pociechy.

Gniazda hermetyczne podtynkowe

Gniazda, które instaluje się w ścianie. Wszystkie przewody ukryte są pod tynkiem, dlatego idealnie sprawdzą się w mieszkaniach, domach i pomieszczeniach, w których panuje duży nacisk na elegancki wygląd.

Gniazda hermetyczne natynkowe

Gniazda hermetyczne montowane są na zewnątrz, puszkę instaluje się bezpośrednio na ścianie, bez konieczności robienia bruzd. Wcześniej gniazdka tego typu były stosowane w garażach, warsztatach, piwnicach czy magazynach ze względu na swój mało atrakcyjny styl. Czasy się jednak zmieniają i gniazdka hermetyczne natynkowe cieszą się popularnością wśród projektantów wnętrz, dlatego teraz często wykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie.

Gniazdko hermetyczne - jak produkt wybrać?

Wbrew pozorom wybór dobrego gniazdka hermetycznego to ciężkie zadanie, warto więc zrobić mały research i wybrać najlepsze produkty w swojej klasie, jest kilka cech, jakie powinno mieć dobre gniazdko hermetyczne.

Walory estetyczne - wygląd

Chyba każdy ceni nienaganny wygląd wnętrz na posesji, dlatego warto wybrać gniazdko elektryczne o ciekawym designie, które będzie dopełnieniem unikalnej charakteryzacji wybranego pomieszczenia.

Solidna uszczelka

Bardzo ważny element, który odpowiada za bezpieczeństwo użytkowników. Dołączona do gniazdka hermetycznego uszczelka powinna być wykonana z dobrej jakości tworzywa, zapobiegnie w ten sposób spięciom elektrycznym w przypadku dostania się nadmiaru wody do kontaktu.

Stopień ochrony

Urządzenia elektryczne mają przypisany odpowiedni stopień ochrony, przypisywany są one na podstawie poszczególnych zabezpieczeń. W przypadku gniazdek chodzi o zabezpieczenie przed dostaniem się do środka niepożądanych ciał obcych lub wody. Specyfikacja ochrony podawana jest jako IP (stopień ochrony) i dwie cyfry, które precyzują parametry ochronne gniazdka. Dlatego warto wybrać produkt, który cechuje się najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Do stosowania w pomieszczeniach sprawdzi się stopień IP-44. Do instalacji na zewnątrz potrzebna jest lepsza ochrona: IP-55 lub IP-66.

Stopień ochrony IP-44

Gniazdka z tym oznaczeniem cechują się wysoką odpornością na deszcz i drobnymi ciałami obcymi takimi jak pyłki kurz. Sprawdzi się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Stopień ochrony IP-66

Zapewni bardzo skuteczną ochronę przed deszczem i wilgocią, dlatego sprawdzi się na podwórku nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Gniazdka hermetyczne z oznaczeniem IP66 odporne będą również na pył i inne małe ciała obce.