Wyłączniki różnicowoprądowe to istotny element instalacji elektrycznej. Montowane w rozdzielnicach elektrycznych, stanowią uzupełniające zabezpieczenie przed porażeniami. Ich funkcją jest wyłączenie zasilania w momencie wykrycia upływu prądu w chronionych obwodach.
Wyłączniki różnicowoprądowe dwu i czterobiegunowe
W tej kategorii produktów dostępne są wyłączniki różnicowoprądowe dwu- i czterobiegunowe, dla zabezpieczenia odpowiednio obwodów jedno- i trójfazowych. Zarówno różnicówki jednofazowe, jak i trójfazowe, to aparaty modułowe przeznaczone do montażu w rozdzielnicach modułowych, również obecnych w naszym asortymencie. Różnicówki modułowe można oczywiście mocować także w rozdzielnicach niemodułowych, jednak wówczas wymagają najpierw instalacji w rozdzielnicy szyny TH 35, na której dopiero montuje się aparaty.
Chcąc zaopatrzyć się w wyłączniki różnicowoprądowe, nasi Klienci mogą liczyć na dostępność aparatury znanych marek, takich jak Schneider Electric, Kanlux czy Hager.
W zależności od przeznaczenia aparatu, wyłączniki różnicowoprądowe dostępne są w wersji na prąd znamionowy od 40 do maksymalnie 100 A, charakteryzując się odpowiednią zdolnością zadziałania dla prądów różnicowych:
Wszystkie wyłączniki wykazują zdolność zwarciową wynoszącą 6kA.
Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym
W naszej ofercie znajdują się wyłączniki różnicowe z członem nadprądowym. Jest to szczególny przypadek różnicówki. Aparat wyposażony w człon nadprądowy, w przypadku zadziałania różnicówki, poza wyłączeniem biegunów fazowych, wyłącza także biegun neutralny. Stanowi to dodatkowy atut i zabezpieczenie użytkownika instalacji elektrycznej, szczególnie w przypadku występowania tzw. prądów doziemnych.
Niezależnie od rozwiązania, wszystkie dostępne w naszej ofercie wyłączniki różnicowoprądowe posiadają przycisk TEST, który pozwala na sprawdzenie sprawności urządzenia. W okresie eksploatacji instalacji elektrycznej wyposażonej w różnicówkę, zaleca się przetestowanie poprawności działania aparatu raz w miesiącu.