Dostawa już jutro!

Zamów w ciągu:
Cena brutto
34,41zł

W koszyku
 • Czas realizacji: 24 h dla wybranych sztuk: 1
 • Magazyn Ilość Czas wysyłki
  Magazyn własny 565 szt. 24 h

 • Koszt dostawy: od 12,90zł
 • Zwrot: 30 dni

Podstawowe parametry:
 • Seria: Simon 82
 • Kolor: Biały
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Typ montażu: Podtynkowy
 • Stopień ochrony IP-20
 • Prąd znamionowy 10 AX
Opis i dane techniczne
Dostępne kolory:
  • Łącznik pojedynczy Biały Simon 82 Biały
  • Łącznik pojedynczy Beżowy Simon 82 Beżowy
  • Łącznik pojedynczy Grafit Simon 82 Grafit
  • Łącznik pojedynczy Aluminium Simon 82 Aluminium

Opis

Łącznik pojedynczy w kolorze Białym, z serii Simon 82, producenta Kontakt-Simon.

Standardowy wyłącznik pojedynczy wyposażony w jeden klawisz umożliwiający załączanie i wyłączanie w obrębie jednego obwodu. Stosowany w pomieszczeniach jako przełącznik oświetlenia. Do kompletu wymagana ramka. Można stosować do systemów ramkowych wielokrotnych.

Mechanizmy łączników z serii Simon 82 wyróżniają się funkcjonalnością oraz prostotą obsługi i montażu. Jako jedyny produkt na rynku nie wymaga zdejmowania izolacji z przewodów co znacznie przyspiesza montaż i zwiększa bezpieczeństwo. Mechanizm produkowany w Hiszpanii działa niezwykle cicho.

Obudowa tylnej części mechanizmu jest zbudowana pod kątem 45° co zwiększa przestrzeń na ułożenie przewodów i łatwiejsze ich podłączenie.

Montaż łącznika do puszki za pomocą pazurków rozporowych oraz wkrętów.

Produkty wchodzące w skład zestawu dostarczane są oddzielnie.

O serii

Simon 82 Detail to seria osprzętu elektroinstalacyjnego klasy Select. Oryginalny design podstawy wywołuje wrażenie jakby ramka „wychodziła ze ściany” w otaczającą ją przestrzeń. Kolorowe detale wykonane zostały z plastiku, metalu albo drewna. Dlatego należy przyznać, że ta seria znacząco się różni od pozostałych. W obrębie wskazanej kolekcji dostępne są dwie linie ramek: ORIGINAL i SELECT. Są to produkty, które różnią się między sobą materiałem i wykończeniem.

seria simon 82

Popularne kategorie

Kluczowe cechy produktu

krawędzie

Mostek posiada zaokrąglone krawędzie zapobiegające skaleczeniom.

więcej miejsca

Więcej miejsca gwarantuje, zbudowana pod kątem 45°, obudowa tylnej części mechanizmu. Powstaje większa przestrzeń na przewody, ułatwiająca montaż i prawidłowe podłączenie w puszce podtynkowej.

podświetlenie

Oszczędność energii i dłuższą żywotność gwarantuje wykorzystanie podświetlenia LED.

ciche działanie

Udoskonalony mechanizm łączników zapewnia ciche działanie przy włączaniu światła.

klawisz z podświetleniem

Niespotykany nigdy wcześniej design łączników z podświetleniem.

przesłony torów

Zabezpieczenia w postaci osłon prądowych, dostępne we wszystkich gniazdach zmniejszają ryzyko porażenia prądem elektrycznym.

Ramki Select i Nature

Inspiracja nowoczesnym budownictwem zaowocowała powstaniem niebanalnych połączeń, jednak to minimalizm okazał się być cechą charakterystyczną dla produktów linii Simon 82 Select. Staranne wykończenie i nienaganny wygląd to ogromne zalety serii. Ramki metalowe z tej serii są dostępne w kilku wariantach: chrom, inox, ciemna stal, złoty oraz miedź. Ramki plastikowe natomiast można zakupić w kolorze białym, kremowym, antracytowym, złotym, srebrnym i brązowym. Kontakt Simon oferuje jednak osprzęt w wielu odsłonach. Przykładem tego okazuje się być seria ramek Simon 82 Nature, do której można dobrać ramki szklane, ramki betonowe lub ramki drewniane. Cała linia pozwala połączyć ze sobą nawet do 5 modułów.

ramki simon 82 detail

Poznaj unikalną kolekcję ekskluzywnych, inspirowanych naturą ramek Simon 82 Nature wykonanych z drewna, szkła, metalu i betonu. Niestandardowy kształt i szlachetne materiały gwarantują idealne połączenie wyeksponowanych elementów osprzętu z wystrojem wnętrza. Ramki Simon 82 Nature możesz łączyć z gniazdami i wyłącznikami z serii Simon 82 Select.

ramki simon 82 nature

Szybki i bezpieczny montaż

Jedyny mechanizm na rynku niewymagający zdejmowania izolacji z przewodów.

Dla przewodów o przekroju od 1 do 2,5 mm2.

Montaż przewodów w izolacji, praca bez odizolowanych przewodów w puszce.

Pierwszy przewód nie wypada przy montażu drugiego.

szybki i bezpieczny montaż

Najczęściej zadawane pytania

Pytania

Seria Simon 82 jest sprzedawana w sposób rozdetalizowany. Oznacza to, że wymagane jest kupno każdego mechanizmu, klawisza lub pokrywy i ramki osobno.

W naszym sklepie przygotowaliśmy gotowe zestawy najpotrzebniejszych gniazd i łączników. Dzięki temu nie ma potrzeby kompletowania każdego elementu osobno. Wystarczy tylko dobrać pożądaną ramkę.

W ofercie serii Simon 82 znajdują się gniazda podwójne z możliwością montażu w ramkach pojedynczych oraz wielokrotnych, ale tylko z linii 82 Detail. Gniazda podwójne nie pasują do ramek 82 Nature.

Tak, w serii Simon 82 występuje ściemniacz o symbolu 7502313-039, który jest przystosowany do obciążenia typu LED.
Tak, w serii Simon 82 występuje łącznik krzyżowy podwójny o symbolu 7502251-039.
W serii Simon 82 występują dwa podstawowe łączniki żaluzjowe. Pierwszy to przycisk żaluzjowy (75331-39) z dwoma klawiszami (góra i dół), który działa kiedy trzymamy klawisz palcem. Drugi to łącznik żaluzjowy (75333-39) z trzema pozycjami (1-0-2), który wystarczy przełączyć, a roleta będzie sama poruszać się do końca.
Wszystkie produkty oprócz gniazd podwójnych 230V pasują do ramek Simon 82 Nature.
Aktualnie w ofercie serii Simon 82 występują 3 różne regulatory temperatury. Różnią się głównie sposobem ustawiania temperatury - elektronicznie lub pokrętłem. Regulatory z wyświetlaczami cyfrowymi różnią się dodatkowo automatycznym trybem regulacji temperatury.
W tej serii występuje jedynie ładowarka USB podwójna. Nie ma gniazd 230V z dodatkową ładowarką.
Mechanizmy łączników podświetlanych są sprzedawane z podświetleniem w kolorze czerwonym. Jest możliwość dokupienia osobno podświetlenia w kolorze niebieskim 7700802-064 lub czerwonym 7700802-037 jeżeli poprzednie uległo uszkodzeniu.
W serii Simon 82 występują kolory: biały, kremowy, grafitowy oraz aluminiowy. Oprócz tego dostępne jest wiele ramek z tworzywa sztucznego, szklanych, drewnianych, metalowych, które występują w wielu atrakcyjnych kombinacjach kolorystycznych.
Oficjalnie producent określa przeznaczenie ramek do montażu poziomo z uwagi na fakt loga producenta, które po zamontowaniu ramki będzie ustawione pionowo. Generalnie nie ma zastrzeżeń, żeby łączniki i gniazda zamontować w ramce wielokrotnej pionowo.

Należy wziąć pod uwagę, że gniazdo podwójne 230V będzie obrócone pod kątem 90°.

Zestaw

W skład zestawu wchodzą następujące produkty:

Dane techniczne

Kod producenta: 7700101-039+82010-30
Seria: Simon 82
Kolor: Biały
Gwarancja: 24 miesiące
Typ montażu: Podtynkowy
Stopień ochrony IP-20
Podświetlenie: Nie
Materiał: Tworzywo sztuczne
Napięcie znamionowe: 250 V
Prąd znamionowy 10 AX
Rodzaj podłączenia: Szybkozłącza
Ramka w zestawie: Nie

Opinie