Łącznik służy do zdalnego i bezpośredniego sterowania (załączanie/wyłączanie) oświetlenia lub wentylatora. Wypasażony w przekaźnik 8(2) A, 230V.
Zastosowanie
Łącznik służy do załączania i wyłączania oświetlenia w mieszkaniach lub innych pomieszczeniach, np. biurach, sklepach, itp. Załączenie i wyłączenie następuje poprzez naciśnięcie klawisza łącznika lub przycisku na dowolnym pilocie od sprzętu RTV.
Działanie
Łącznik może być sterowany:
1. zdalnie - dowolnym pilotem od sprzętu RTV (2 sposoby - opis poniżej),
2. bezpośrednio - krótkie naciśnięcie klawisza łącznika załącza lub wyłącza oświetlenie.
STEROWANIE ZDALNE (sterowanie pilotem od sprzętu RTV) - 2 SPOSOBY:
1. dowolnym przyciskiem na pilocie RTV (domyślne ustawienie) - poprzez 2-krotne naciśnięcie:
- pierwsze naciśnięcie "długie" ok.1 s (aż zgaśnie dioda LED w klawiszu łącznika),
- drugie naciśnięcie "krótkie" załącza lub wyłącza oświetlenie. (Drugie naciśnięcie musi nastąpić do 2 s od pierwszego naciśnięcia - jeżeli drugie naciśnięcie z pilota nie wyłączy się w czasie 2 s to stan oczekiwania zakończy się, a dioda LED zapali się ponownie).
2. zaprogramowanym przyciskiem na pilocie RTV poprzez jednokrotne naciśnięcie dedykowanego (przypisanego) przycisku pilota, załącza lub wyłącza oświetlenie. (Opis przejścia z dwukrotnego naciśnięcia (domyślnego) do jednokrotnego naciśnięcia (przypisanie klawisza na pilocie RTV) poniżej.
Przypisanie przycisku z pilota rtv do załączania i wyłączania oświetlenia
Programowanie:
1. nacisnąć szybko 6 razy klawisz łącznika; wejście w tryb programowania sygnalizowane jest wyłączonym oświetleniem i miganiem diody LED w cyklu: świeci - 1,5 s / nie świeci - 0,5 s;
2. nacisnąć i przytrzymać wybrany przycisk na pilocie (najlepiej taki, który nie jest używany przy obsłudze sprzętu RTV), po zapamiętaniu sygnału z pilota oświetlenie zostanie załączone a dioda LED przestanie migać, programowanie zostaje zakończone;
3. zwolnić przycisk na pilocie, sprawdzić załączanie i wyłączanie oświetlenia poprzez krótkie naciśnięcie przypisanego przycisku, nacisnąć też inne przyciski na pilocie aby sprawdzić czy łącznik reaguje tylko na dedykowany przycisk.
Programowanie przycisku można wykonać wielokrotnie, powtarzając powyższe czynności. Zanik napięcia w sieci nie powoduje utraty zapamiętanego sygnału z pilota. W przypadku, gdy sygnał z pilota nie zostanie rozpoznany, należy ponowić próbę zaprogramowania z innego pilota. Dopóki sygnał z pilota nie zostanie zapamiętany łącznik pozostaje w trybie programowania, z którego wychodzi samoczynnie po 5 min. bezczynności lub poprzez przerwanie programowania.
Przerwanie programowania:
- nacisnąć krótko klawisz łącznika, dioda LED przestaje migać, łącznik pozostaje w stanie z przed programowania, tj. zapamiętany poprzednio przycisk pilota jest nadal aktywny lub łącznik jest sterowany poprzez dwukrotne naciśnięcie dowolnego przycisku.
Przejście na dwukrotne naciśnięcie
1. wejść w tryb programowania poprzez 6-krotne szybkie naciśnięcie klawisza łącznika; wejście w tryb programowania sygnalizowane jest wyłączonym oświetleniem i miganiem diody LED w cyklu: świeci -1,5 s / nie świeci -0,5 s;
2. nacisnąć i przytrzymać klawisz łącznika przez 3 s, gdy dioda LED przestaje migać puścić przycisk, łącznik kauje zapamiętany przycisk i wchodzi w sterowanie zdalne poprzez 2-krotne naciśnięcie dowolnego przycisku pilota.
Dane techniczne
Napięcie pracy: 230 V~/50 Hz
Moc obciążenia w kat. AC1: maks. 2000 W/8 A
Moc obciążenia w kat. AC3: maks. 450 VA/2 A
Poziom zakłóceń: zgodny z PN-EN-55015
Stopień ochrony: IP20
Rodzaj pracy: ciągła
Masa: 100g
Zasięg zdalnego sterowania 6 m przy skierowaniu pilota na łącznik.
Uwaga!
Wymagana instalacja 3-przewodowa.