Oświetlenie ogrodowe - Udekoruj przydomową przestrzeń - Odkryj ofertę lamp ogrodowych

Najczęściej kupowane

Lampy kule ogrodowe o strukturze kamienia

Kule ogrodowe

Nadaj swojemu ogrodowi niezwykły charakter dzięki świecącym kulom ogrodowym. Rozwiązania sprawdzą się wzdłuż ścieżek, podjazdów, a także na tarasie. Charakterystyczny kształt oraz struktura przypominająca kamień świetnie wkomponują się w aranżację każdego ogrodu. W zależności od pożądanego efektu możesz dobrać odpowiednią moc żarówki.

Słupki ogrodowe

Prawidłowe oświetlenie ogrodu potrafi zmienić jego oblicze i wydobyć co z niego najlepsze także po zmroku. Dzięki słupkom ogrodowym podświetlisz najpiękniejsze miejsca w ogrodzie, a także wyznaczysz ścieżkę. Do wyboru masz modele w różnych kolorach, wysokościach, z czujnikiem ruchu lub bez. Niektóre modele są wyposażone we wbudowane źródło światła, a do innych wkręcisz standardową żarówkę.

lampy słupki ogrodowe oświetlające ścieżkę

kinkiety zewnętrzne do oświetlenia elewacji

Kinkiety zewnętrzne

Kinkiety zewnętrzne, zwane także oprawami elewacyjnymi to najlepszy sposób na oświetlenie ścian budynku. Znajdą zastosowanie także przy oświetleniu tarasów, balkonów czy zewnętrznych ścian altan. Dzięki wielu rodzajom bez problemów znajdziesz najlepiej odpowiadający Ci model.

Lampy najazdowe

Do podświetlenia podjazdów, alejek, chodników najlepiej sprawdzą się lampy najazdowe. Oprawy dogruntowe wykonane są z wytrzymałych materiałów odpornych na nacisk kilku ton, dzięki czemu mogą być zainstalowane bezpośrednio w podjeździe. Nie straszne im także warunki atmosferyczne - wysoki stopień ochrony IP zabezpiecza przed dostaniem się wody do środka.

lampy najazdowe oświetlające ścieżkę

lampy solarne do ogrodu z wbudowanym panelem solarnym

Lampy solarne

W miejscach, w których nie istnieje rozbudowana instalacja elektryczna najlepiej sprawdzą się lampy solarne, które mogą działać niezależnie od instalacji elektrycznej. Szybka i łatwa instalacja oraz oszczędność energii elektrycznej to główne zalety opraw solarnych. W zależności od modelu możesz przykręcić je do podłoża lub wbić bezpośrednio do ziemi.

Oświetlenie schodowe

Oprawy schodowe możesz zastosować także na zewnątrz. Oprócz standardowego zastosowania w formie podświetlenia schodów możesz także wykorzystać je do zaakcentowania elewacji budynku. Przy wyborze odpowiednich opraw najważniejsze jest aby były odporne na wodę - musi to być stopień ochrony IP66.

oświetlenie schodowe zewnętrzne podswietla stopnie schodowe

plafony zewnętrzne do zamontowania na balkonie lub altanie

Plafony zewnętrzne

W miejscach takich jak altany, zadaszone tarasy do oświetlenia przestrzeni najlepiej wykorzystać plafony przystosowane do montażu na zewnątrz. Mogą zostać zamontowane w szybki i łatwy montaż na suficie lub ścianie. Niektóre modele wyposażone są w regulowany czujnik ruchu.