Simon 54 GO to nowa seria łączników kontrolowanych przez WiFi.

Firma Kontakt-Simon, znany producent osprzętu elektroinstalacyjnego zaprezentował nową ofertę włączników Wi-Fi – Simon 54 GO. To pierwszy tego typu produkt w ofercie firmy z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach. Oferta skierowana została do odbiorców chcących wzbogacić swój dom i mieszkanie o intuicyjne rozwiązania z dziedziny smart technologii. Produkty te wzbogacą wnętrze nie tylko swoją funkcjonalnością jak również niebanalnym designem oraz kolorystyką. W serii znajdziemy włączniki oświetleniowe pojedyncze SWITCH, podwójne SWITCH, kontrolery rolet i żaluzji SHUTTER oraz kontrolery innych urządzeń i serowników CONTROL.

Simon 54 Go włączniki Wi-Fi

Ostatnio na naszym blogu: Inteligentny wideodomofon do domu jednorodzinnego

Specyfikacja włączników

Seria włączników Simon 54 GO wyposażona została w moduł pozwalający zaprogramować do 10 akcji dla włączników pojedynczych i podwójnych (10 wywołań czynności, np. wyłącz światło itp.) Włączniki typu CONTROL oferują możliwość zaprogramowania aż do 28 akcji, dzięki czemu są one idealną jednostką sterującą dla wielu urządzeń w naszym domu. Oprócz standardowego systemu przyciskowego kontroler pracować może poprzez sieć Wi-Fi jak również sieć internetową. Tego typu rozwiązanie pozwala na sterowanie modułem z dowolnego miejsca na świecie. Dla osób ceniących wygodę w działaniu udostępniono możliwość obsługi głosowej przy pomocy asystenta Google lub Alexa. Włączniki typu CONTROL jako jedyne z serii nie wymagają połączenie z routerem Wi-Fi. Ich połączenie odbywa się bezprzewodowo z innymi włącznikami Simon 54 GO.

Design Simon 54 GO

Seria włączników Simon 54 GO oprócz dobrej specyfikacji technicznej to także świetny design. Ze względu na minimalistyczne wzornictwo idealnie wpisze się ona zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych przestrzeni. Moduły dostępne są w aż 6 wariantach kolorystycznych. Standardowy biały oraz kremowy dla ceniących delikatny wygląd, oraz metalizowane w kolorach srebrnym, złotym, brązowym oraz antracytowym. Te kolory bez wątpienia docenią miłośnicy niebanalnych połączeń i kolorów. Konstrukcja zgodna z normą IP20 zapewnia ochronę przed pyłem o średnicy większej niż 12,5 mm, jednak nie chroni ona przed wodą. Tym samym produkty z serii Simon 54 GO nie mogą być użyte w miejscach narażonych na kontakt z wodą (np. w łazience przy umywalce czy w kuchni w pobliżu zlewozmywaka).

Simon 54 Go włączniki Wi-Fi

Funkcjonalność

Poszukiwacze funkcjonalnych rozwiązań bez wątpienia docenią funkcje, jakie znaleźć można w nowej linii Simon 54 GO. Włączniki pojedyncze oraz podwójne SWITCH wyposażone zostały w system pozwalający uruchomić oświetlenie z poziomu smartfona, jak również zaprogramować czas, po jakim oświetlenie to ma być wyłączone. Dzięki temu już nigdy nie spotka nas widok zapalonego światła po powrocie z pracy. Rozwiązania te idealnie sprawdzą się również w pomieszczeniach gdzie przebywają osoby o ograniczonej sprawności ruchowej jak i w tych gdzie liczba punktów świetlnych jest duża i uruchamianie ich klasycznymi włącznikami światła nie jest wygodne. Bez względu na miejsce przeznaczenia i odbiorców, każdy użytkownik doceni prostotę działania modułów Simon 54 GO. Producent Kontakt Simon wyposażył włączniki typu SHUTTER w funkcję zaprogramowania opuszczania i podnoszenia rolet, żaluzji itp. System na podstawie aktualnej godziny oraz warunków pogodowych może dostosować położenie rolet tak, aby słońce nie przeszkadzało nam w codziennych obowiązkach domowych. Funkcja harmonogramów to również gwarancja bezpieczeństwa. Dostosowując harmonogram pod nasz tryb pracy, możemy np. ustawić automatyczne opuszczenie rolet antywłamaniowych i podniesienie ich tuż przed powrotem do domu. System uruchamiania rolet na odległość to również doskonałe zabezpieczenie domu pod naszą dłuższą nieobecność (np. podczas wyjazdu na urlop) po otrzymaniu informacji od sąsiadów lub z systemu kamer na temat podejrzanych zachowań na posesji możemy podnieść, lub opuścić rolety antywłamaniowe, aby dać włamywaczom sygnał, że obiekt ten nie jest pusty i w każdej chwili mogą zostać nakryci.

Simon 54 Go włączniki Wi-Fi

Mobilność

Prawidłową konfigurację modułów Simon 54 GO oraz ich intuicyjne i łatwe użytkowanie gwarantuje aplikacja mobilna wBox. Aplikacja dedykowana jest dla użytkowników urządzeń z systemami iOS oraz Android. Dzięki niej nawet najmniej wprawieni użytkownicy skonfigurują swoją inteligentną sieć modułów oraz będą mieli do niej dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Moduły dodatkowo wspierane są przez asystentów głosowych Google oraz Alexa.

Oszczędność

Moduły Simon 54 GO to nie tylko bogata funkcjonalność, ale również oszczędność energii. W stanie czuwania pojedynczy moduł pobiera mniej niż 1W mocy. W przełożeniu na koszty roczne oznacza to wydatek rzędu 5 zł. Przyznać trzeba, że koszt ten jest niewielki, jak na możliwości oferowane przez produkt. Tym samym nawet duży system na bazie 10 włączników nie obciąży naszych rachunków bardziej niż o 4,2 zł na miesiąc.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.