Gniazda elektryczne przeznaczone do montażu na zewnątrz posiadają stopień ochrony o wartości co najmniej IP-44, który zapewnia podstawową ochronę przed wilgocią. W miejscach narażonych na silne strugi wody rekomendujemy zastosowanie gniazd o stopniu IP-55 lub IP-66.

Filtruj
×
Producent
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
Filtruj
  • Producent
Wyczyść Zastosuj
Producent: Gira ×

Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Bezpieczne i praktyczne gniazda zewnętrzne

Gniazda zewnętrzne z serii Mureva Styl IP 55, Scame Protecta czy Simon Aquarius cechuje bardzo wysoki stopień ochrony. Wyposażono je w zabezpieczenia przed kurzem, pyłem lub innymi drobnymi zanieczyszczeniami, a także silnymi strumieniami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku. Spora część modeli posiada również specjalistyczną klapkę, która niweluje ryzyko zawilgocenia i uszkodzenia styków. Chodzi o tak zwane gniazda hermetyczne. Występują one zwykle w kilku wariantach kolorystycznych. Różnicuje je jednak nie tylko design, ale też sposób montażu. Gniazdo hermetyczne natynkowe nie wymaga prowadzenia przewodów w ścianach. Puszka w całości wystaje na zewnątrz. Właśnie takie gniazda najczęściej wykorzystuje się w piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych i na zewnątrz.

Jakie gniazda do ogrodu?

Natomiast w przestrzeniach przydomowych warto wykorzystać gniazda ogrodowe wytworzone z wytrzymałego tworzywa odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, wgniecenia, zarysowania itp.). Dobrą inwestycją będą na przykład gniazda zewnętrzne podtynkowe. Należy zaznaczyć, że wszystkie produkty w ofercie posiadają niezbędne atesty i mogą być stosowane w instalacjach elektrycznych narażonych na częsty kontakt z wilgocią. Gniazda zewnętrzne ogrodowe nierzadko mają wbudowane przesłony torów prądowych, czyli zaślepki, które uniemożliwiają włożenie do kontaktu innych przedmiotów niż wtyczki, co w konsekwencji zmniejsza prawdopodobieństwo przypadkowego porażenia prądem. Wspomniane rozwiązanie szczególnie docenią rodzice małych dzieci. Gniazdka hermetyczne zewnętrzne stanowią idealny wybór dla właścicieli garaży, piwnic czy przydomowych warsztatów. Gniazdo zewnętrzne IP66 świetnie sprawdzi się również w przedsiębiorstwach i zakładach produkcyjnych. To ważny element wyposażenia hal przemysłowych oraz magazynowych. ętrzne