Radio Touch DAB+ dostępne jest w niektórych seriach osprzętu Berker. Sprawdź, jakich.

Berker by Hager znany z produkcji dobrej jakości osprzętu elektroinstalacyjnego, przygotował nową odsłonę kultowego już radia podtynkowego. Poprzednia wersja zyskała uznanie wielu użytkowników, druga również zapowiada się obiecująco. Jakie funkcjonalności posiada radio Berker Touch DAB+? Gdzie sprawdzi się najlepiej? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Radio Berker na tle ciemnej ściany

Ostatnio na naszym blogu: Jak wybrać żarówki do ściemniacza LED

Szerokie możliwości aranżacyjne 

Cyfrowy radioodbiornik Berker Touch DAB+, to przede wszystkim połączenie nowoczesnych funkcjonalności i wyglądu na miarę aktualnych trendów designerskich. Model dostępny jest w seriach Berker B.Kwadrat, Q.1, Q.3, Q.7, K.1, K.5, B.3 i B.7, co daje szerokie pole do popisu podczas aranżacji wnętrz. Dzięki możliwości zastosowania tych samych ramek, wygląd radia  możesz ujednolicić z pozostałymi gniazdkami i włącznikami w pomieszczeniu lub stworzyć zupełnie nowe, oryginalne kombinacje. W zależności od potrzeb i upodobań, umieścić je na przykład w ramce o uniwersalnym białym kolorze lub nieco bardziej wyrazistym - srebrnym.

Kompaktowe rozwiązanie do domów i przestrzeni komercyjnych

Model dostosowany jest do napięcia 230V. Jako radio podtynkowe montuje się je w ścianie (puszce elektroinstalacyjnej), dzięki czemu sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie brakuje miejsca na tradycyjne radioodbiorniki. Jeśli więc lubisz wykonywać codzienne czynności przy dźwiękach dobrej muzyki, z powodzeniem zainstalujesz je zarówno w biurze, jak i w niektórych miejscach w kuchni lub łazience. Radio podtynkowe, to również idealne rozwiązanie do pokoju hotelowego lub miejsc publicznych. Montaż w ścianie utrudni ewentualne kradzieże i zminimalizuje ryzyko uszkodzeń.

Czytaj też: Czym się różnią gniazda podtynkowe i natynkowe

Łatwe sterowanie za pomocą dotykowego ekranu 

Najnowsze radio marki Berker posiada całkowicie dotykowy ekran RDS. To wygodne rozwiązanie, które ułatwi sterowanie funkcjami w intuicyjny sposób, zbliżony do obsługi innych nowoczesnych sprzętów elektronicznych. Podświetlany ekran spełni swoje zadanie także nocą, przez co dobrze sprawdzi się również jako rozwiązanie do sypialni. Zamontowane nad łóżkiem lub stolikiem nocnym, nie zajmuje dodatkowego miejsca. 

Modułowość

Radio Berker Touch DAB + kupisz w zestawie z jednym głośnikiem lub oddzielnie, jako indywidualny panel dotykowy. Producent pomyślał również o opcji stereo, dlatego do modelu da się dokupić dodatkowy głośnik. Modułowe rozwiązanie sprawia, że wszystkie elementy możesz umieścić w jednej ramce lub niezależnie od siebie. Należy jednak pamiętać, że panel dotykowy kompatybilny jest maksymalnie z dwoma głośnikami. 

Radio Berker w łazience

Dobra jakość dźwięku w standardzie DAB+ 

Podobnie jak poprzednia wersja tego modelu, Radio Berker Touch DAB+ pozwala na odbiór sygnału FM. Standard ten już niedługo zostanie wyłączony, dlatego nowa wersja dodatkowo daje możliwość odbioru sygnału w nowszym, cyfrowym DAB+. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na lepszą jakość dźwięku bez zakłóceń oraz na większy wybór kanałów. Zastosowanie najnowszych funkcjonalności sprawia, że raz zamontowany radioodbiornik będzie spełniał swoje zadanie przez długi czas. 

Nie tylko radio, czyli dodatkowe funkcjonalności  

Berker Radio Touch DAB+ dostępne jest w dwóch wariantach, które decydują o jego niektórych dodatkowych funkcjach. Jeśli chcesz, żeby radio zdalnie łączyło się na przykład z Twoim smartfonem, umożliwiając słuchanie ulubionych kawałków ze Spotify i innych muzycznych aplikacji, polecamy wersję z Bluetooth. Jeśli natomiast lubisz cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem stacji radiowych, wystarczy wersja standardowa (bez Bluetooth). Każdy radioodbiornik posiada również wejście AUX IN, za pośrednictwem którego można go połączyć z innymi urządzeniami zewnętrznymi. Zarówno jeden, jak i drugi wariant radia posiadają również budzik, minutnik i funkcję sleep, zastępując tradycyjny zegar cyfrowy i optymalizując przestrzeń w pomieszczeniu. 

Rozwiązanie dla każdego 

Możliwości zastosowań radia podtynkowego jest wiele. W zależności od potrzeb może ono pełnić również inne funkcje, na przykład budzika. Oprócz dobrej jakości dźwięku, jego podstawową zaletą jest rozmiar. Zainstalowane zgodnie z instrukcją, pozwoli zaoszczędzić miejsce zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej. Jeśli więc szukasz radia do łazienki, kuchni lub innych pomieszczeń o mniejszej powierzchni, warto wziąć je pod uwagę.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.