Nowa seria gniazd i włączników Simon 55 zachwyca funkcjonalnością. Sprawdź, co pojawiło się w ofercie!

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? A może chcesz dopełnić wyglądu gotowego już wnętrza? Poznaj rozwiązania na miarę aktualnych trendów designerskich. Najnowsza seria gniazdek i włączników Simon 55 zachwyca funkcjonalnością i możliwościami aranżacyjnymi.

czujnik ruchu w ramce wielokrotnej

Ostatnio na naszym blogu: Berker Touch DAB+ - nowa odsłona kultowego radia podtynkowego

Różnorodna kolorystyka

W ramach nowej serii stworzonej przez Kontakt-Simon dostępne są trzy linie ramek. Czym się różnią? Ramki Line to sześć ponadczasowych kolorów, które sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. W wersji ramek DUO uniwersalna kolorystyka ramek uzupełniona została o czarną, złotą lub chromowaną podstawę, nadając całości charakteru. Na szczególną uwagę zasługuje wariant ramek Nature. Jest to najbardziej różnorodna wersja ramek spośród wszystkich dostępnych w serii Simon 55. W ramach tego wariantu znajdą się oprawy wykonane z matowego szkła oraz inspirowane drewnem dębowym, orzechowym lub stalą nierdzewną. Szeroki wybór kolorystyczny ramek w połączeniu z dostępnymi wariantami klawiszy dają ogromne możliwości aranżacyjne.

Personalizacja włączników elektronicznych

Mimo ogólnych podobieństw, każde wnętrze jest wyjątkowe i może wymagać indywidualnego podejścia. W ramach serii Simon 55, producent daje możliwość wyboru piktogramu (spośród dostępnego zbioru) na niektórych włącznikach elektronicznych. Dodatkowo wybrane produkty mają również opcję doboru koloru światła z palety 7 barw. Takie rozwiązanie pozwoli indywidulanie dostosować wygląd osprzętu do potrzeb danego wnętrza i jego użytkowników.

Podwójne gniazdo IP44 do łazienki

Wprowadzenie na rynek serii Simon 55 zapoczątkowało również rewolucję w dziedzinie wyglądu gniazd do łazienki. Kontakt-Simon,  jako pierwszy producent na rynku zaprojektował gniazdo IP44 do ramek wielokrotnych, z myślą o miejscach wymagających większych zabezpieczeń. Hermetyczna klapa skonstruowana została tak, żeby odpowiednio osłonić pozostałą część osprzętu, jednocześnie zachowując walory estetyczne. Podwójne gniazdo IP44 jest odporne na zachlapanie, dzięki czemu sprawdzi się zamontowane w niektórych miejscach w łazienkach, zwłaszcza gdy nie ma w nich dużo miejsca.

podwójne gniazdo do łazienki

Wszystko czego potrzebujesz w zasięgu ręki

Podobnie jak w poprzednich seriach, również tym razem producent postawił na wygodę i funkcjonalność. W ramach osprzętu Simon 55 można zaopatrzyć się m.in. w puszki narożne, które pozwolą zoptymalizować przestrzeń w pomieszczeniu i ułatwią dostęp do prądu w miejscach, gdzie utrudniony jest montaż tradycyjnych rozwiązań. Puszki są kompatybilne z ramkami w wariantach Line i Duo, dzięki czemu mogą współgrać kolorystycznie z innym osprzętem we wnętrzu. Kolejnym udogodnieniem, które zaproponował producent są podwójne ładowarki USB. W czasach, gdy większość urządzeń elektronicznych ładowane jest za pomocą kabli USB, takie rozwiązanie przyda się niemalże w każdym domu. Gniazdo z podwójną ładowarką USB A pozwoli na ładowanie dwóch urządzeń mobilnych przy jednoczesnym dostępie do punktu elektrycznego. Natomiast wersja ładowarki z możliwością podpięcia kabla USB A i USB C, pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie.

Czytaj też: Gniazdka w stanie deweloperskim - dlaczego warto wymienić?

Funkcjonalne dodatki

Nie od dziś wiadomo, że drobne detale pomagają odmienić wygląd danego wnętrza. Jeśli dodatkowo pełnią jakąś funkcję, mogą stać się niezastąpionym elementem życia codziennego. Seria osprzętu Simon 55 uzupełniona została o akcesoria, które ułatwią codzienne funkcjonowanie.  Podstawka pod smartfon, wieszak na drobne przedmioty lub szyld opisowy, to tylko niektóre z propozycji producenta. Dodatki te montuje się bezpośrednio do ramek Line, dzięki czemu na przykład smartfon może być zawsze bezpośrednio obok gniazda z ładowarką, a klucze wisieć zaraz obok włącznika światła w przedpokoju. W ramach funkcjonalnych dodatków producent przygotował również coś dla właścicieli czworonogów oraz ludzi zmagających się z niekontrolowanym włączaniem się czujnika ruchu. Cztery wersje przysłon ograniczą zasięg działania czujnika zapobiegając jego użyciu przy przypadkowym ruchu. 

Łatwe sterowanie klawiszowe

W klasycznym zarządzaniu osprzętem sterowniki klawiszowe odgrywają znaczącą rolę. Oprócz tradycyjnych rozwiązań, w serii Simon 55 można znaleźć łącznik poczwórny elektroniczny, pozwalający na niezależne sterowanie czterema obwodami. Jakie daje to możliwości? Przede wszystkim umożliwia zoptymalizować przestrzeń na ścianie. Mniejsze klawisze sprawiają, że na miejscu jednego włącznika znajdują się aż cztery, dzięki czemu nie trzeba montować dłuższych ramek wielokrotnych. Innym ciekawym rozwiązaniem jest ściemniacz klawiszowy do LED, za pomocą którego można ustawić natężenie światła w pomieszczeniu lub wyłączyć je całkowicie. 

Simon 55 GO - zarządzanie osprzętem za pomocą aplikacji

Oprócz tradycyjnego sterowania klawiszowego, w najnowszej serii nie mogło zabraknąć również możliwości sterowania osprzętem z poziomu urządzenia mobilnego. Simon 55 GO to szereg nowoczesnych rozwiązań, które umożliwią sterowanie osprzętem za pomocą smartfona lub tabletu oraz asystentów głosowych (Google Assistant, Amazon Alexa). Do funkcjonowania dedykowanych przycisków Simon 55 GO wystarczy posiadać jedynie domowy router WiFi, co znacznie ułatwia konfigurację i pozwala na działanie również bez dostępu do internetu. W ramach Simon GO możesz m.in. łączyć się ze swoimi sterownikami także poza domem, ustawiać harmonogram działania oraz udostępniać taką możliwość innym. W zdalnym zarządzaniu sterownikami Simon 55 GO pomoże darmowa aplikacja wBox dostępna na urządzenia z systemami Android, iOS i Windows. 

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.