Nowa seria Legrand SUNO jest już dostępna! Sprawdź

Seria łączników i gniazd SUNO marki Legrand  to eleganckie wzornictwo, szerokie zastosowanie i uniwersalny charakter. Dzięki niej stworzysz harmonijną przestrzeń w domu, czy pomieszczeniach gospodarczych. Nowoczesny i ponadczasowy design to jednak tylko dodatek. Legrand SUNO łączy ze sobą zarówno tradycyjne, jak i unikalne rozwiązania. W ofercie znajdują się między innymi gniazda telefoniczne i przesyłu danych, łączniki sterowania roletami i wiele innych.

Legrand SUNO

Ostatnio na naszym blogu: Włączniki światła - kompletny poradnik

Ponadczasowy design SUNO

Gniazda i łączniki SUNO zostały starannie zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym wzornictwem – mają kwadratowy kształt połączony z dyskretnym załamaniem powierzchni. Na uwagę zasługuje możliwość personalizacji, dzięki szerokiej ofercie ramek i kolorów wykończeń. Producent stworzył trzy podstawowe kolory wykończenia łączników: biały, czarny oraz aluminium. Istnieje możliwość wyboru spośród pięciu odcieni ramek. Dodatkowo wszystkie ramki dostępne są w wersji matowej lub błyszczącej. Klient może tworzyć własne kombinacje, co umożliwia dostosowanie produktu do każdej aranżacji, a także nadanie wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu. Do wyboru są także dwie tekstury: szczotkowane aluminium i wzorzysta czerń. Mat natomiast występuje w kolorze ciemnoszarym, podczas gdy połysk znajdziemy w kolorach piaskowym i cementowym. Trzeba podkreślić, że materiał użyty do produkcji to plastik barwiony w masie, a nie nawierzchniowo, co zwiększa odporność i trwałość wszystkich produktów z linii SUNO.

Kompleksowe rozwiązania dla Twojego domu

Linia SUNO obejmuje szeroką gamę produktów. Wiele z nich, oprócz klasycznych funkcji, oferuje nowoczesne, intuicyjne rozwiązania, rzadko spotykane u innych producentów.

Sterowanie oświetleniem

Łączniki tradycyjne czy może automatyczne? Legrand SUNO daje Ci możliwość wyboru. Klasyczne łączniki występują w kilku wariantach: 1-biegunowym (w opcji z podświetleniem), 2-biegunowym oraz potrójnym. Producent posiada w swojej ofercie również łączniki świecznikowe oraz cięgnowe. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz coś dla siebie. Linia SUNO obejmuje również łączniki automatyczne. Poprzez zastosowanie takiego rozwiązania Twój garaż lub podjazd będą dobrze oświetlone, przy jednoczesnym ograniczonym zużyciu prądu. Oświetlenie załącza się bowiem jedynie po wykryciu ruchu i pozostaje włączone przez określony czas. Zarówno zasięg czujnika, jak i czas oświetlenia zależą od konfiguracji urządzenia. Jeśli zależy Ci na większej kontroli nad oświetleniem możesz wybrać jeden z dwóch dostępnych rodzajów ściemniacza: przyciskowy lub obrotowy. Oba modele wyposażone są w funkcję zapamiętywania poziomu światła, przez co po wyłączeniu i ponownym włączeniu oświetlenia nie trzeba już ustawiać jego natężenia.

Gniazda zasilające

W ofercie linii Legrand SUNO znajdują się gniazda wtyczkowe wyposażone w przesłony torów prądowych, które zapobiegają użyciu przedmiotu innego niż wtyczka. Jest to świetnie rozwiązanie, jeśli po Twoim domu buszują ciekawe otaczającego świata dzieci. Takie rozwiązanie zapewni im bezpieczeństwo. Dodatkowo możesz wybrać  gniazda hermetyczne (IP44). Te produkty zaprojektowano z myślą o łazienkach i kuchniach, gdzie występuje duże ryzyko zalania.

Gniazda USB

Samodzielne lub jako dodatek do gniazda zasilającego, ładowarki USB pozwolą Ci naładować smartfona, tablet lub czytnik bez konieczności szukania zasilacza Dostępne są w standardach USB-A oraz USB-C, dzięki czemu bez problemu naładujesz dowolne urządzenie multimedialne. W ofercie linii SUNO znajdują się również wygodne i szybkie ładowarki indukcyjne.

Gniazda multimedialne

Szeroki asortyment produktów linii SUNO obejmuje wszechstronne gniazda multimedialne. Zaliczają się do nich gniazda telefoniczne, gniazda do przesyłu danych (w tym gniazda światłowodowe) oraz gniazda telewizyjne, radiowe i gniazda głośnikowe. Standardy obsługiwane przez gniazdka multimedialne to między innymi TV, TV-RD, R-TV-SAT, R-TV-SAT-SAT, RJ11, RJ45 kategorii 6A, 6 oraz 5E.

Sterowanie roletami

Łączniki przeznaczone do sterowania roletami mogą obejmować swoim działaniem pojedyncze rolety lub całe moduły, obejmujące np. całe piętro lub ścianę budynku.

Regulatory temperatury

Regulatory temperatury linii SUNO umożliwiają kontrolę temperatury w pomieszczeniach poprzez współpracę z siecią grzewczo-wentylacyjną domu. Funkcja automatycznego włączania ogrzewania lub wentylacji zapewnia wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach. Producent oferuje również termostaty dedykowane do ogrzewania podłogowego (mat grzejnych), wyposażone w specjalny czujnik podłogowy gwarantujący utrzymywanie optymalnej temperatury.

Czytaj też: Sterowanie roletami - Kompletny Poradnik

Montaż i instalacja połączona z bezpieczeństwem

Łączniki SUNO są kompatybilne z różnego rodzaju puszkami, a wszystko dzięki zmniejszonym wymiarom mechanizmów. Produkty wyróżnia szybki montaż, a to dzięki wykorzystaniu złączy automatycznych.

Łączniki posiadają sztywny i metalowy uchwyt montażowy, punkty pomiarowe dla wykonania weryfikacji połączeń, a także schemat połączeń naniesiony na tylną część mechanizmu. Ochronę zapewnia osłona pazurków, która zabezpiecza przed uszkodzeniem izolacji przewodów w czasie instalacji. Bezpieczeństwo zapewnia również zabezpieczenie IP20 separujące obszar instalacji od części frontowej.

Instalacja gniazda jest niezwykle prosta. Należy jedynie umieścić mechanizm w puszcze używając wkrętów, następnie nałożyć ramkę na mechanizm, a na sam koniec dokręcić plakietkę do mechanizmu dociskając równocześnie ramkę do ściany. Instalacja łączników jest jeszcze mniej skomplikowana. Trzeba umieścić mechanizm w puszce używając wkrętów, następnie zatrzasnąć w nim ramkę oraz dokończyć instalację umieszczając klawisz w mechanizmie.

Czytaj też: Na jakiej wysokości zamontować gniazdka elektryczne?

Innowacyjna funkcja Smart Home

Łączniki ścienne SUNO with Netatmo zapewniają możliwość skorzystania z funkcji Smart Home. Jest to niezwykle szybkie i łatwe rozwiązanie. Pozwala ono na zdalne sterowanie urządzeniami domowymi, co gwarantuje nie tylko wygodę, ale także oszczędność energii. Instalacja systemu jest niezwykle prosta. Nie trzeba instalować go w całym domu, wystarczy zacząć od jednej funkcji – na przykład rolet, czy oświetlenia. Dzięki temu, że tradycyjne gniazda zastępowane są gniazdami connected, rozbudowywanie systemu należy do niezwykle prostych czynności. Dodatkową zaletą jest fakt, że każde nowo dodane urządzenie łatwo zintegruje się z systemem. Oferta SUNO with Netatmo dostępna będzie już wkrótce.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.