Osprzęt elektryczny jest niezwykle ważny w prawidłowym funkcjonowaniu mieszkania. Sprawdź dlaczego warto wymienić gniazdka w stanie deweloperskim.

Gniazdka w stanie deweloperskim, dlaczego warto je wymienić? Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym mamy do czynienia z lokalami w stanie surowym tzw. deweloperskim. Pojawiać się w nich może, choć nie musi osprzęt elektryczny wybrany przez danego inwestora. Zwykle mieszkańcy wymieniają poszczególne gniazdka oraz włączniki na własne, gdyż deweloperzy stosują najprostsze i najtańsze rozwiązania, mające na celu obniżenie kosztów inwestycji. Wolą oni postawić na nowoczesne i przede wszystkim własne rozwiązania. 

kontakt simon simon10 włącznik

Ostatnio na naszym blogu: Oświetlenie łazienki w 2022 roku – inspiracje

Jakie produkty stosują deweloperzy? 

Tak naprawdę nie ma jednej definicji, co oznacza termin „mieszkanie w stanie deweloperskim, gdyż wszystko regulowane jest przez zapisy w umowie sprzedaży. To od nich zależy, co znajdziemy w mieszkaniu po zakończeniu prac deweloperskich, czyli związanych z ociepleniem budynku, doprowadzeniem przyłączy oraz przygotowaniem ścian oraz podłóg. Możemy trafić na nowe mieszkanie, w którym ze ścian sterczą kable lub zamontowany jest podstawowy osprzęt elektryczny m.in. gniazdka i włączniki. Dlatego przed przystąpieniem do jakiejkolwiek umowy kupna i sprzedaży, warto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi, co do stanu nabywanej nieruchomości. Zwykle deweloperzy stosują tzw. serie deweloperskie osprzęt o podstawowych parametrach, które jest stosunkowo tani, gdy kupuje się go w ilościach hurtowych. Niektórzy inwestorzy mogą pokusić się jednak o specjalne programy premium, gdzie urządzenia są w podwyższonym standardzie. Do najczęściej wybieranych serii przez deweloperów należy m.in. Simon 10 z Kontakt Simon oraz Schneider Asfora od Schneider Electric. 

Dlaczego warto wymienić gniazda w nowym mieszkaniu 

Wymiana osprzętu elektrycznego w mieszkaniach w stanie deweloperskim to podstawowa czynność, jaką wykonują osoby wprowadzające się do kupionego mieszkania. Jest tak ze względu na jakość urządzeń, które zakupił deweloper. Są to gniazdka i włączniki o podstawowych parametrach, zwykle w białym kolorze. Większość z nich nie posiada dodatkowych funkcji i ciężko jest tak naprawdę stworzyć za ich pomocą nowoczesną przestrzeń, mogącą być zarządzaną np. przez smart home. Nowy osprzęt elektryczny to przede wszystkim nowa jakość, dopasowana do potrzeb mieszkańców oraz większe możliwości aranżacyjne. To gniazdka, włączniki, ale też listwy przypodłogowe czy rolety powinny być dopasowane do koncepcji aranżacyjnej poszczególnych wnętrz, a nie odwrotnie. Wymieniając sprzęt elektryczny, zwiększamy funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej i nadajemy jej własnego charakteru. 

Czytaj też: TOP 10 serii gniazdek i włączników w 2022 roku

Jak wymienić gniazdka? 

Decydując się na wymianę osprzętu elektrycznego w nowym mieszkaniu, warto zasięgnąć opinii fachowca. Mimo iż nowoczesne modele posiadają bardzo łatwe systemy montażu, warto zaprosić do nabytego lokalu elektryka. Może się bowiem okazać, że przy aranżowaniu mieszkania będą potrzebne poprawki w postaci przenoszenia gniazdek, wykuwania miejsc na nowe puszki czy ciągnięcia przewodów do wybranych miejsc w pomieszczeniach. Wymiana produktów zaproponowanych przez dewelopera powinna obejmować ich całkowity demontaż oraz wymianę mechanizmów na nowe. Ważne, aby osprzęt był dopasowany do naszych potrzeb, zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych. Możemy wybrać produkty m.in. marki Legrand – seria Legrand Niloe lub producenta Ospel - seria As, w których mamy możliwość zakupienia urządzeń zróżnicowanych pod względem kolorystyki, jak i zadań, które mają spełniać. Znajdziemy wśród tych serii zarówno gniazdka, jak i włączniki w różnych kształtach oraz kolorach z nietypowymi wykończeniami, oraz gamą dodatkowych funkcji w postaci np. portów USB. 

Czytaj też: Dlaczego warto kupować gniazdka przez Internet?

Polecane serie do nowoczesnego mieszkania 

Osprzęt elektryczny w nowoczesnym budownictwie nie może być po prostu standardowy, musi być najlepszy. Dlatego szukając wysokiej jakości produktów, warto postawić na sprawdzonych dostawców z wysoką renomą na rynku elektrycznym. Wśród nich znajdują się tak cenione marki jak Hager, Schneider Electric czy Kontakt Simon. Posiadają oni w swoich ofertach serie premium o podniesionych parametrach technicznych, nadające się idealnie do aranżacji wnętrz ze smakiem i dobrym gustem. 

kontakt simon simon 82 detail gniazdo

Simon 82 Detail 

Seria 82 Detail Simon Kontakt jest niezwykle charakterystyczna. Produkty z tej linii mają niezwykle opływowy kształt, dzięki czemu wydaje się, że dosłownie wynurzają się ze ściany. Pozbawienie oprawek ostrych kształtów i kątów pozwoliło na stworzenie osprzętu, który nadaje wnętrzom przyjemnego ciepła i lekkości. 

Berker Q.1 

Ta seria wyróżnia się niesamowitą zwiewnością oraz delikatnością, którą producent określił jako „aksamitną”. Antystatyczna powierzchnia włączników oraz gniazdek wykonana z duroplastu jest niezwykle przyjemna w dotyku. Prosty design produktów w podstawowych barwach daje zaś wiele możliwości w aranżacji surowych, nowoczesnych wnętrz. 

Schneider Sedna Design & Elements 

Linię Sedna Design & Elements wyróżnia przede wszystkim innowacyjne połączenie płaskich i zaokrąglonych kształtów łączników oraz gniazdek elektrycznych. Daje to wrażenie, jakby urządzenie nie stykało się z powierzchnią ściany, lecz unosiło się z lekkością. Dodatkową zaletą jest możliwość wybrania faktury łączników oraz gniazdek – od drewna, przez kamień, aż po metal i szkło.

Kontakt simon simon 82 detail włącznik ramka 

 

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.