Naładuj swój samochód elektryczny, hulajnogę i rower z nowym gniazdem Hager E-Vehicle z serii W.1

W dobie rosnącej popularności pojazdów elektrycznych, ładowanie ich w domu staje się coraz bardziej powszechne. Użytkownicy doceniają wygodę i oszczędność, jaką daje możliwość ładowania samochodów, hulajnóg i rowerów elektrycznych we własnym garażu lub na podjeździe. Jednak efektywne i bezpieczne ładowanie wymaga odpowiedniego przygotowania instalacji elektrycznej. Tu z pomocą przychodzą dedykowane gniazda ładowania Hager W.1 E-Vehicle, które zapewniają szybkie, bezpieczne i wygodne uzupełnianie energii w domowych warunkach.

Gniazdo natynkowe Hager E-Vehicle z serii W.1

Ostatnio na naszym blogu: Gniazda komputerowe - kompletny poradnik

Pojazdy elektryczne – łatwe, szybkie i bezpieczne ładowanie

Ładowanie pojazdów elektrycznych w domu staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w miarę wzrostu liczby użytkowników samochodów, hulajnóg i rowerów elektrycznych. Właściciele pojazdów napędzanych prądem doceniają wygodę i oszczędność wynikającą z możliwości ładowania w domowych warunkach. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, warto jednak wiedzieć, że żeby skorzystać z możliwości ładowania pojazdów elektrycznych w warunkach domowych, wystarczy gniazdo 230 V. Dobrze, jeśli jest dedykowane i wyposażone w przydatne udogodnienia techniczne oraz precyzyjnie wykonane i trwałe. Istotne jest również jego umiejscowienie – powinno być łatwo dostępne, na przykład w garażu lub na zewnątrz budynku na jego ścianie. Nowoczesne rozwiązania ładowania są projektowane tak, by minimalizować ryzyko przeciążeń i zwarć, co podnosi poziom bezpieczeństwa w domu. Dzięki takim udogodnieniom, ładowanie pojazdów elektrycznych w domu staje się wygodne i bezpieczne, wspierając codzienne korzystanie z ekologicznych środków transportu.

Jak gniazda Hager W.1 E-Vehicle odpowiadają na potrzeby właścicieli „elektryków”?

Gniazda Hager W.1 E-Vehicle powstały w odpowiedzi na potrzeby właścicieli pojazdów elektrycznych. Ładowanie rowerów, hulajnóg czy wreszcie samochodów elektrycznych za pomocą dedykowanego gniazda to szereg korzyści:

  • szybsze ładowanie niż w przypadku standardowych gniazd jednofazowych,
  • większe bezpieczeństwo dzięki specjalnej budowie gniazda Hager W.1 E-Vehicle,
  • większa trwałość gniazda z uwagi na zastosowane rozwiązania,
  • możliwość wyboru wersji do zamocowania podtynkowo lub natynkowo,
  • możliwość instalacji zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz (stopień ochrony gniazda to IP55).

Dedykowane do ładowania pojazdów elektrycznych gniazda Hager E-Vehicle z serii W.1 zawierają w mechanizmie magnes, który jest wykrywany przez kabel EVSE używany do ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki temu moc ładowania jest zwiększana do 3,7 kW, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych akumulatorów montowanych w samochodach elektrycznych. Znamionowy prąd gniazda 16 A pozwala na wykorzystanie dostępnej mocy.

Długie użytkowanie oraz bezpieczeństwo gniazda Hager W.1 E-Vehicle gwarantują solidna obudowa,  wykonana z wysokiej jakości materiałów (odporność mechaniczna IK 07), a także rozwiązania techniczne wewnątrz mechanizmu, takie jak choćby posrebrzane styki, które zapewniają lepszą przewodność i jakość połączenia.

Bezpieczne ładowanie hulajnogi elektrycznej za pomocą gniazda elektrycznego Hager E-Vehicle z serii W.1 w domowych warunkach.Ładowanie hulajnogi elektrycznej za pomocą gniazda elektrycznego Hager E-Vehicle z serii W.1

Czytaj też: Gniazda ogrodowe wiosną

Gniazdo Hager E-Vehicle – czy można je zainstalować w istniejącym budynku?

Jeśli jesteś dopiero na etapie projektowania albo budowy własnego domu, nietrudno uwzględnić dodatkowe gniazdo przeznaczone do ładowania pojazdów elektrycznych. Możesz wówczas wykorzystać rozwiązania Hager W.1 E-Vehicle w funkcji gniazda podtynkowego lub natynkowego – w zależności od potrzeb i designu. Co jednak, jeśli Twoja instalacja elektryczna już istnieje i funkcjonuje, podobnie jak wszystkie domowe pomieszczenia? W tej sytuacji również możesz skorzystać z oferty Hager.

Montaż gniazda Hager W.1 E-Vehicle natynkowego, jak i podtynkowego nie jest zadaniem ani pracochłonnym, ani czasochłonnym, ani też wymagającym znaczących nakładów finansowych. Nie obędzie się bez ingerencji w istniejący system, podobnie jak miałoby to miejsce w przypadku każdego dodatkowego obwodu elektrycznego, jednak konieczne prace nie należą do skomplikowanych. Żeby skorzystać z opcji bezpiecznego ładowania we własnym domu, będzie trzeba poprowadzić przewód zasilający od rozdzielnicy elektrycznej do gniazda. Warto podkreślić, że nie trzeba przy tym kuć w ścianach, ani przeprowadzać podobnych inwazyjnych robót. Można wybrać przewód jednofazowy o przekroju żył 3,5 mm, który nadaje się do prowadzenia na tynku i ułożyć go za pomocą specjalnych uchwytów bezpośrednio na ścianie, od miejsca przewidzianego na gniazdo mocowane natynkowo, aż do rozdzielnicy.

W rozdzielnicy, uprawniony elektryk będzie musiał zainstalować odpowiednie zabezpieczenie o prądzie znamionowym 20 A (najczęściej będzie to wyłącznik nadprądowy). Zaleca się także zabezpieczenie obwodu zasilającego gniazdo tzw. różnicówką (25A, 30 mA). W ten sposób zarówno obwód, gniazdo, jak i ładowany pojazd będzie zabezpieczony przed zwarciami i przeciążeniami, a ludzie korzystający z komfortowego ładowania – przed porażeniem prądem.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.