Berker one.platform to idealne rozwiązanie jeśli wykańczasz mieszkanie. Sprawdź dlaczego.

Zastanawiasz się jaki osprzęt wybrać do swojego domu? Gniazda, kontakty – czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? Otóż ma! Pomyśl ile razy dziennie włączasz światło lub podpinasz swój telefon czy laptop do gniazda. Można pokusić się o stwierdzenie, że osprzęt elektryczny to najczęściej używane elementy wyposażenia twojego domu. Dlatego powinieneś wybrać te, które będą niezawodnie służyć ci przez lata. Takie, które bez większych kosztów zmodernizujesz przy kolejnej zmianie wystroju wnętrz. Takie, które nie będą cię ograniczać, kiedy pomyślisz „znudził mnie ten kolor”.

Berker one.platform

Ostatnio na naszym blogu: Nowoczesny salon - propozycje oświetlenia

Słyszałeś o systemie one.platform?

To bardzo proste, a zarazem genialne rozwiązanie. Do mechanizmów osprzętu marki Berker pasują elementy wierzchnie prawie wszystkich serii wzorniczych producenta. Jak to wygląda w praktyce? Kupujesz mechanizmy gniazd i łączników marki Berker, albo wskazujesz instalatorowi, że właśnie takie rozwiązanie powinien zamontować w twoim domu. Elektryk wykonując instalację, montuje mechanizmy w ścianach, a ty w dowolnym momencie dobierasz do nich serię klawiszy i ramek. Wyboru możesz dokonać nawet po zakończeniu wystroju wnętrza, kiedy zdecydujesz, jakie detale będą zdobić twój dom. Nie musisz zastanawiać się pod presją czasu. Wyboru dokonasz, kiedy będziesz gotowy. Elektryk również będzie wniebowzięty. Po pytaniu: „co montujemy?”, nie usłyszy: „Jeszcze z żoną nie wybraliśmy…”, a dodatkowo nie musi się martwić, że elementy wierzchnie pobrudzą się czy porysują podczas dalszych prac wykończeniowych. Jeśli wcześniej nie znał systemu one.platform, z pewnością zasugeruje jego wybór inwestorom przy kolejnej instalacji.

Czy wiesz że?
W naszym sklepie możesz kupić gotowe zestawy produktów marki Berker, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się czy mechanizm będzie kompatybilny z danym produktem.

A co z tą późniejszą modernizacją?

To też proste! Załóżmy, że zmieniasz kolory ścian albo wystój wnętrza ze skandynawskiego na bardziej glamour. Zdejmujesz ramki, klawisze czy płytki gniazd np. serii Berker Q.3, a mechanizmy pozostawiasz w ścianach. Nie potrzebujesz wymiany i rozbrajania puszek. Po prostu wpinasz elementy z innych serii marki Berker, np. K.5 czy B.3, by wnętrze zmieniło się w bardziej luksusowe. To nie jedyny przykład, ponieważ wybór jest ogromny. Od klasycznych ramek z białego i czarnego tworzywa, dostępnych również w seriach Berker K.1, Berker Q.1 czy B.Kwadrat, po naturalne materiały, unikalne faktury i kolory dostępne w seriach Berker R.1 czy Berker Q.7. Wybór zawsze należy do ciebie.

Jak najlepiej sprawdzić czy dana seria jest odpowiednia?

Nieistotne czy to instalator dokonuje wyboru mechanizmów czy robisz to na własną rękę. W każdym z tych przypadków najlepiej jest skorzystać z konfiguratora osprzętu Berker, gdyż tam dostępny jest pełen asortyment producenta. Gniazda i łączniki możesz wybierać pod kątem funkcjonalności, koloru lub serii - jeśli podjąłeś już decyzję o wyborze. Chcesz jednak zmienić kolor ramek? Nie ma problemu, bo w konfiguratorze jednym kliknięciem zmieniasz serię dostępną w systemie one.platform, a wybrane funkcjonalności pozostają bez zmian. Pełne zestawienie możesz zapisać w pliku pdf lub excel albo od razu przejść do zamówienia on-line.

Berker one.platform

Potrzebujesz więcej technicznych informacji o systemie one.platform marki Berker?

Wszystkie elementy osprzętu w systemie one.platform, tzn. mechanizm, ramkę i element centralny (np. klawisz) zamawiasz oddzielnie. Dzięki temu mechanizmy możesz zamówić wcześniej, a w późniejszym etapie wybrać pozostałe produkty. Ramki, klawisze czy płytki gniazd większości serii marki Berker możesz dowolnie zmieniać, gdyż opierają się na jednej platformie mechanizmów. Rozwiązanie dotyczy nie tylko standardowych łączników światła i gniazd zasilających, ale również wszystkich pozostałych elementów one.platform, np. gniazd multimedialnych, telefonicznych, komputerowych, gniazd HDMI, gniazd RTV, łączników żaluzjowych, z podświetleniem czy elementów elektroniki domowej. W tym miejscu warto dodać, że osprzęt Berker w systemie one.platform można stosować w inteligentnych domach i jest kompatybilny z systemami KNX. Pamiętaj, że szukając odpowiedniej serii zawsze możesz skorzystać z konfiguratora osprzętu Berker.

To jak, stawiasz na przyszłościowe rozwiązania?

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.